АТ «Укрзалізниця» підписала ще один PSO меморандум

Залізничні новини Переглядів: 18.12.2021, 17:00

АТ «Укрзалізниця» продовжує реалізацію пілотного проєкту Public Service Obligation (PSO) у пасажирських перевезеннях. Сьогодні, 18 грудня 2021 року, компанія підписала три меморандуми про реалізацію проєкту в Харківській, Луганській та Сумській областях.

У рамках реалізації проєкту АТ «Укрзалізниця» запускає сучасний та новий поїзд «Слобожанський експрес» на маршруті Харків — Суми — Ворожба — Харків, а місцева влада компенсує залізниці щонайменше 7 млн грн на рік витрат на організацію зазначеного маршруту.

«Слідом за Одеською областю до впровадження європейської практики замовлення послуг з перевезення пасажирів залізничним транспортом долучаються ще три області на сході країни. У результаті такої співпраці ми змогли запустити сучасний та зручний дизель-поїзд, який з’єднав ці три області, та запропонувати українцям нову якість перевезень залізницею», — зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін.

Також керівник товариства подякував за співпрацю т.в.о голови Харківської обласної державної адміністрації Олександру Скакуну, голові Харківської обласної ради Тетяні Єгоровій-Луценко, голові Сумської обласної державної адміністрації Дмитру Живицькому, голові Сумської обласної ради Віктору Федорченку та голові Луганської обласної державної адміністрації — керівнику обласної військово-цивільної адміністрації Сергію Гайдаю.

Нагадаємо, що аналогічний механізм PSO був застосований для запуску поїзда «Дунайський експрес» сполученням Ізмаїл — Одеса.

Як повідомлялося раніше, сьогодні АТ «Укрзалізниця» запустила сучасний дизель-поїзд вітчизняного виробництва на маршруті Харків — Суми — Ворожба — Харків.

 

Довідково

Public Service Obligation (PSO) — ринкова модель замовлення транспортних послуг, при якій держава або місцева влада оплачують перевізнику вартість соціально значущих маршрутів. Такий механізм впроваджено в більшості європейських країн: у Німеччині, Нідерландах, Латвії, Болгарії, Чеській Республіці.