Верховний Суд відмовив у задоволенні касаційних скарг VR Global Partners до АТ «Укрзалізниця»

Залізничні новини Переглядів: 22.12.2021, 14:30

Рішення Верховного Суду остаточно встановлює недійсність договору купівлі-продажу прав вимоги між ПАТ «Промінвестбанк» та VR Global Partners за кредитними договорами АТ «Укрзалізниця». Таким чином, єдиним належним кредитором компанії є ПАТ «Промінвестбанк».

«Кредитний портфель Укрзалізниці є одним із ключових об’єктів вивчення Антикризового штабу, створеного при Міністерстві інфраструктури України. Розв’язання конфлікту між УЗ та VR Global Partners стало ще одним кроком до фінансової стабільності та розвитку стратегічного державного підприємства. Ми неодноразового наголошували на тому, що АТ «Укрзалізниця» жодним чином не ухиляється від виконання своїх фінансових зобов’язань, проте таке виконання має відбуватись на користь належного кредитора та з дотриманням вимог українського законодавства», — прокоментував рішення Верховного Суду міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Нагадаємо, що у 2011-2012 роках ДП «Південна залізниця» та ДТГО «Південно-Західна залізниця» уклали з ПАТ «Промінвестбанк» 9 кредитних договорів на загальну суму 196,25 млн дол. США. У лютому 2019 року банк передав на користь компанії VR Global Partners, L.P. усі права вимоги за укладеними кредитними договорами та відповідними договорами забезпечення. Таким чином відбулась спроба замінити особу кредитора в зобов’язанні. АТ «Укрзалізниця» неодноразово звертало увагу: компанія VR Global Partners, L.P. не є фінансовою установою в розумінні українського законодавства, відповідно, не може бути кредитором.

З метою встановлення особи належного кредитора влітку 2021 року товариство розпочало процес валідації договору купівлі-продажу в судовому порядку. І 21 грудня 2021 року Верховний Суд поставив крапку: чинною залишається постанова Північного апеляційного господарського суду від 16 вересня 2021 року про визнання недійсним договору купівлі-продажу прав вимоги ПАТ «Промінвестбанк» та VR Global Partners за кредитними договорами АТ «Укрзалізниця».