АТ «Укрзалізниця» підписало PSO-меморандум зі Львівською місцевою владою

Залізничні новини Переглядів: 25.12.2021, 10:10

АТ «Укрзалізниця» продовжує впроваджувати пілотний проєкт Public Service Obligation (PSO) у пасажирських перевезеннях. Сьогодні, 25 грудня 2021 року, підписано відповідний меморандум із Львівською обласною державною адміністрацією та Львівською обласною радою.

Відповідно до меморандуму АТ «Укрзалізниця» запустило сучасний дизель-поїзд Львів — Ясіня — Львів, а місцева влада компенсуватиме перевізнику щонайменше 3 млн грн на рік за організацію пасажирських перевезень у регіоні.

Загалом це вже 5-й меморандум, підписаний у рамках реалізації пілотного проєкту PSO. Раніше аналогічні домовленості було підписано з місцевою владою Одеської, Харківської, Луганської та Сумської областей. Загалом області мають компенсувати АТ «Укрзалізниці» щонайменше 15 млн грн на рік витрат на організацію пасажирських перевезень.

Також над впровадженням PSO наразі активно працюють консультанти Deutsche Bahn Engineering & Consulting. Німецьки фахівці опрацьовують оптимальну модель PSO для України та механізм його впровадження, зокрема маршрути, на яких насамперед буде впроваджуватися нова модель організації соціально важливих пасажирських залізничних маршрутів, та джерела їх фінансування. 

Довідково

Public Service Obligation (PSO) — ринкова модель замовлення транспортних послуг, при якій держава або місцева влада оплачують перевізнику вартість соціально значущих маршрутів. Такий механізм впроваджено в більшості європейських країн: у Німеччині, Нідерландах, Латвії, Болгарії, Чеській Республіці.