АТ «Укрзалізниця» починає встановлення нового головного ескалатора країни

Залізничні новини Переглядів: 17.01.2022, 11:05

АТ «Укрзалізниця» розпочинає встановлення двох нових потужних ескалаторів Heavy Duty у вестибюлі Центрального залізничного вокзалу Києва в період спаду навантаження після святкового періоду.

Переможець торгів — ТОВ «Міцуї Україна», який буде займатись встановленням та обслуговуванням ескалатора, — був обраний за допомогою системи Prozorro в липні 2021 року. На новий ескалатор АТ «Укрзалізниця» витратить близько 13 млн грн, що на 16 % менше очікуваної вартості.

За понад два десятиліття роботи старий ескалатор перевіз більше ніж 250 млн пасажирів. Новий ескалатор буде повністю пристосований до навантаження у відповідності з трафіком головного вокзалу та зможе транспортувати до 11 тисяч пасажирів на добу. Для порівняння: у старого ескалатора цей показник 7,3 тис. пасажирів.

Новий ескалатор матиме регулятор швидкості, сенсор для зупинки сходового полотна за відсутності пасажирів та пристрої для знезараження поручнів.

На час встановлення ескалатора, яке буде тривати з 21 січня по 6 квітня, для пасажирів буде діяти безкоштовна послуга з доставки багажу портерами. Кнопки для їх виклику будуть розташовані біля сходів, що ведуть з вестибюля Центрального вокзалу на конкорс (критий перехід до Південного вокзалу зі спусками до колій) та у зворотному напрямку. Пасажирам з габаритними валізами, а також групам маломобільного населення рекомендується використовувати вхід зі сторони Південного вокзалу для зручнішого доступу, а також ліфти до платформ у західному підземному переході (зі сторони метрополітену).

Загалом на основних столичних вокзалах — Київ-Пасажирський та Дарниця — працює 33 ескалатори, оновлення яких відбуватиметься поетапно. Приміром, за рік з моменту утворення філії «Вокзальна компанія» відновлено роботу 9 з 12 ескалаторів на Дарницькому вокзалі.