АТ «Укрзалізниця» розпочало заміну головного ескалатора країни

Залізничні новини Переглядів: 21.01.2022, 17:10

У вестибюлі Центрального залізничного вокзалу розпочато демонтаж старого ескалатора. Вже на початку лютого тут почнуть встановлювати новий, сучасний та потужний підйомник.

«Залізниця має бути доступною для кожного: людей з інвалідністю, матерів з дитячими візочками, лижників, сноубордистів та інших. Тому ми продовжуємо вдосконалювати нашу інфраструктуру Заміна ескалатора — це показовий та важливий крок на цьому шляху, адже про новий підйомник говорили багато років, але встановити його так і не вдавалося», — зазначив член правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський.

Переможець торгів — ТОВ «Міцуї Україна» встановить новий підйомник до 6 квітня 2022 року. Він розрахований на роботу впродовж 30 років без проведення капітального ремонту. «Важливо, що в договорі на постачання передбачено і його сервісне обслуговування компанією-виробником впродовж п’яти років. Усі роботи проводитимуться вночі, коли найменший пасажиропотік», — зауважив Олександр Перцовський.

На новий ескалатор АТ «Укрзалізниця» витратить близько 13 млн грн, що на 16 % менше очікуваної вартості. Він буде повністю пристосований до навантаження у відповідності з трафіком головного вокзалу та зможе транспортувати до 11 тисяч пасажирів на добу. Також ескалатор матиме систему автоматичної дезінфекції поручнів, регулятор швидкості, сенсор для зупинки сходового полотна за відсутності пасажирів.

«Старий ескалатор буде утилізовано на металобрухт. Плануємо декілька його сходинок залишити як музейний експонат та символ початку залізних змін на залізниці», — резюмував Олександр Перцовський.

Нагадаємо, що старий підйомник за роки роботи перевіз понад 250 млн пасажирів.