Тимчасова зупинка транзиту вугілля через Україну є ініціативою вантажного підрозділу словацької залізничної компанії (ZSSK Cargo)

Залізничні новини Переглядів: 25.01.2022, 15:10

Ініціатором тимчасової заборони на перевезення вугілля з Росії до словацької станції Ганіска при Кошицях є вантажний підрозділ словацької залізничної компанії (ZSSK Cargo).

Телеграму з повідомленням про тимчасову заборону таких перевезень словацькі колеги одночасно надіслали АТ «Укрзалізниця» та ВАТ «Російські залізниці» («РЖД»). Причиною такої заборони була названа заява компанії U.S.Steel Kosice, без деталізації її змісту.

АТ «Укрзалізниця» негайно виконало вимогу словацьких колег, як того і вимагають міжнародні правила та підписані договори. Такі обмеження запроваджувалися і раніше, колеги неодноразово лімітували відвантаження сировини для металургійної промисловості, зважаючи на ті чи інші операційні завдання.

Повідомлення про накладення обмежень за ініціативи української влади не відповідають дійсності. Відновлення постачання вугілля до станції Ганіска відбудеться вже 28 січня. Відповідну телеграму ZSSK Cargo надіслала у той же день.

АТ «Укрзалізниця» повністю виконує всі міжнародні зобов’язання та закликає не використовувати операційні аспекти роботи залізничників у політичних цілях чи для здійснення кампаній з дезінформації.