Відбулося перше засідання новопризначеної наглядової ради АТ «Укрзалізниця»

Залізничні новини Переглядів: 3.02.2022, 08:50

2 лютого 2022 року, розпочав роботу новий склад наглядової ради АТ «Укрзалізниця». Перед засіданням з вищим органом управління та членами правління товариства зустрівся міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

«Початок роботи нової наглядової ради Укрзалізниці – важливий етап для реформи корпоративного управління. З самого початку наша команда заявляла про необхідність дотримання принципів OECD, налагодження ефективної роботи правління та наглядової ради. За останні півроку Міністерство та Уряд заклали гарну основу для розвитку УЗ — були підвищені вантажні тарифи, налагоджені прямі закупівлі електроенергії у виробника, вирішена багаторічна проблема оподаткування земель, якими користується УЗ, стартувала десятирічна програма оновлення українського парку вантажних вагонів. Пріоритет Президента, уряду, міністерства — трансформація пасажирських перевезень, масштабне оновлення інфраструктури в рамках «Великого будівництва», ефективні вантажні перевезення. Впевнений, що експертиза кожного з членів наглядової ради — у залізничній галузі, сфері перевезень, фінансах, реформах допоможе нам налагодити конструктивну роботу та швидше досягнути поставлені цілі», — зазначив Олександр Кубраков. 

На своєму першому засіданні члени Наглядової ради розглянули низку установчих питань, що стосуються організації роботи ради. Так, було обрано голову наглядової ради, ним став її незалежний член Гепард Хафер, його заступником обрано Сергія Лещенка. Також сформовано комітети та обрано їх членів. Зокрема, утворено: «Комітет аудиту та фінансів», «Комітет трансформації», «Комітет винагород і призначень», «Комітет комплаєнс та антикорупції» та «Комітет стратегії та корпоративного управління».

Наступне засідання наглядової ради відбудеться на початку березня.

Нагадаємо, що наприкінці 2021 року Кабінет міністрів України затвердив переможців конкурсного відбору до нового складу наглядової ради АТ «Укрзалізниця». До її складу увійшли: в статусі незалежних членів Анатолій Амелін, Александер Долл, Якуб Карновскі та Гепард Хафер. Незалежними членами наглядової ради від держави стали Давід Ломджарія, Сергій Москаленко та Сергій Лещенко.