Укрзалізниця спільно з місцевою владою планує відновити євроколію на дільниці Рава-Руська — Держкордон як старт перспективного проєкту сполучення Львів — Варшава

Залізничні новини Переглядів: 15.02.2022, 14:15

Укрзалізниця спільно з місцевими органами влади планує розпочати важливий інфраструктурний проєкт із відновлення євроколії. У перспективі це дозволить забезпечити зручне сполучення України та Європейського Союзу.

Так, сьогодні, 15 лютого, у рамках робочого візиту на Львівщину члени правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський та Павло Цубер провели зустріч із головою Львівської обласної державної адміністрації Максимом Козицьким. У підсумку був підписаний Меморандум про взаємодію та співробітництво між Львівською обласною державною адміністрацією, АТ «Укрзалізниця», Рава-Руською міською радою та Добросинсько-Магерівською сільською радою.

Цей меморандум передбачає реалізацію спільних заходів із відновлення європейської колії на дільниці Рава-Руська — Держкордон (Гребенне), що, у свою чергу, передбачає відновлення об’єктів інфраструктури та європейської колії шириною 1435 мм на дільниці Рава-Руська — Держкордон довжиною близько 8 км.

Початковим етапом реалізації проєкту стане виготовлення проєктно-кошторисної документації, яку планують виконати коштом обласного та місцевого бюджету. Її орієнтовна вартість становить 4 млн грн. На цій дільниці необхідно буде виконати комплекс робіт, що передбачає капітальний ремонт колії європейського зразка та станційних колій, ремонт мостів, станційного переїзду та постів, а також будівництво пасажирської платформи й ремонт станційної будівлі.

За попередніми підрахунками, що можуть коригуватися техніко-економічним обґрунтуванням умов та засобів реалізації проєкту, на виконання цих робіт необхідно витратити понад 83 млн грн.

Вказаний проєкт розглядається у перспективі запровадження міжнародного залізничного руху євроколією сполученням Львів — Рава-Руська — Варшава, що географічно є найкоротшим залізничним сполученням (339 км) між столицею Польщі та Львовом.

Крім того, рух пасажирських поїздів у цьому сполученні стане альтернативою іншим видам транспорту для зручного перетину кордону, розвантажить міжнародні пункти пропуску в регіоні, а також сприятиме підвищенню мобільності громадян України та сусідніх держав.

Нагадаємо, що 25 грудня 2021 року Укрзалізниця підписала меморандум зі Львівською обласною державною адміністрацією та Львівською обласною радою про співпрацю щодо розвитку пасажирських перевезень у регіоні в рамках реалізації пілотного проєкту Public Service Obligation (PSO) та запустила сучасний дизель-поїзд ДПКр-3 2021 року випуску за маршрутом Львів — Ясіня — Львів.

Окрім Львівщини, аналогічні домовленості було підписано з місцевою владою Одеської, Харківської, Луганської та Сумської областей, у яких сьогодні теж курсують нові дизель-поїзди вітчизняного виробництва.