АТ «Укрзалізниця» зважено та відповідально опрацьовує усі надані зауваження парламентської ТСК

Залізничні новини Переглядів: 16.02.2022, 13:44

АТ «Укрзалізниця» детально опрацьовує усі пропозиції щодо покращення роботи компанії, представлені у звіті тимчасової слідчої комісії парламенту, а також опрацьовує всі можливості для врегулювання спірних питань, які накопичувалися в роботі Укрзалізниці за усі попередні роки.

Зокрема, серед зауважень була вказана необхідність повернути питання реформування залізничного транспорту України в поле зору уряду. Укрзалізниця наголошує, що це питання було і має бути у полі зору уряду як єдиного акціонера й представника народу України. Крім того, уряд призначив відповідальних осіб – новий, професійну наглядову раду, яка складається з незалежних членів, що обираються на прозорому конкурсі, а також з представників держави в наглядовій раді.

Крім того, підкреслюємо, що старт роботи нового складу наглядової ради дозволить розблокувати та ефективно впроваджувати реформи та проводити анбандлінг підприємства. Укрзалізниця ж зі свого боку завжди готова до спільної роботи з усіма гілками влади, бізнесу, громадської спільноти задля якнайшвидшого та ефективного реформування галузі.

Також наголошуємо, що Укрзалізниця цілком підтримує позицію ТСК із необхідності передачі фактів порушень до правоохоронних та інших органів. Укрзалізниця у будь-яких випадках захищатиме виключно інтереси галузі та держави й не ставатиме на захист порушників, у разі визнання їх такими судовими рішеннями. Проте ми зауважуємо, що все має відбуватись у правовому полі та відповідно до норм законодавства.

Укрзалізниця також підтримує посилення контролю і дієве реагування на будь-які порушення чи бодай замахи на нанесення збитків залізничній галузі.

Нагадаємо, що оперативна щоденна робота з вантажовласниками, яка дала приріст вантажопотоку, а також піднятий тариф на вантажні перевезення, ефективний прозорий розподіл вагонів на аукціонах дали можливість АТ «Укрзалізниця» за підсумками 2021 року отримати 457,5 млн грн чистого прибутку проти майже 12 млрд грн чистого збитку у 2020 році.

Згідно з затвердженим фінансовим планом на 2022 рік Укрзалізниця має отримати 1,68 млрд грн чистого прибутку, що в 6,7 разу більше, ніж запланований аналогічний показник за 2021 рік. Також у головному фінансовому документі на 2022 рік закладено доходи в сумі 101,977 млрд грн, чистий дохід від реалізації — 98,091 млрд грн, капітальні інвестиції — 29,989 млрд грн. Крім іншого, компанія очікує на економію 500 млн грн від зниження суми оплати податку на землю, а заплановане фінансування видатків на капітальні інвестиції з державного бюджету планується в обсязі 6,8 млрд.