Укрзалізниця розвиватиме залізничні переходи з ЄС для збереження експортного потенціалу України

Залізничні новини Переглядів: 12.03.2022, 19:25

АТ «Укрзалізниця» збільшить мінімум удвічі пропускну спроможність західних залізничних прикордонних переходів з країнами ЄС. Це дозволить наростити експортні спроможності України, зокрема для перевезення аграрної продукції, поки ворог блокує наші основні морські порти.

Наразі по кожному переходу створена робоча група з працівників Укрзалізниці щодо розробки та реалізації заходів збільшення обсягів перевезень через пункти перетину кордону. Проведено переговори із суміжними залізницями щодо збільшення обсягів перевезень та переговори щодо прискорення митних процедур.

Також Укрзалізниця закликає бізнес організувати пункти перевантаження вантажів з вагонів, що курсують колією 1520 (ширина колій в Україні), на вагони колії 1435 (більшість країн ЄС).

Нагадаємо, Уряд України визначив, яку аграрну та продовольчу продукцію дозволяється експортувати та на яких умовах. Загалом щорічно Україна експортувала приблизно 60 млн тонн зернових вантажів. Майже 95% обсягу аграрної продукції експортувалося через морські торгівельні порти України.

Наразі лише два порти України: Ізмаїл та Рені — в змозі перевантажувати вантажі на експорт, але в невеликій кількості.

Довідково

У лютому 2022 року навантажено 2,9 млн тонн зерна, що на 37,4% більше, ніж у лютому 2021 року. За 11 днів березня 2022 року навантажено 100,2 тис. тонн зерна, що на 87% менше, ніж за аналогічний період минулого року.