Українська залізниця стала життєдайною системою держави у воєнний час, – Денис Шмигаль

Залізничні новини Переглядів: 20.03.2022, 16:35

Українська залізнична галузь стала основною транспортною артерією України у воєнний час. Таку думку висловив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на брифінгу після нагородження залізничників у неділю, 20 березня.

«Хочу сказати, що сьогодні залізниця стала основою життя нашої держави. Ви перевозите біженців в одну сторону, військові вантажі в іншу. І ми разом з вами чекаємо того моменту, коли величезні потоки вантажів, людей будуть їхати назад по домівках, коли ми будемо використовувати залізницю для того, щоб відбудовувати країну», – наголосив він.

Очільник уряду також підкреслив, що на Укрзалізницю покладена дуже важлива функція забезпечення країни харчовими продуктами, особливо в тих містах, де є загроза оточення чи окупації, а міністр інфраструктури України Олександр Кубраков нагадав, що держава виділила 18 млрд грн підтримки залізничній галузі в цей непростий час. «Звичайно, ми, як і всі, планували цей рік по-іншому, планували, що цей рік буде роком розвитку залізниці, але, незважаючи на важкий період, ми ухвалили рішення надати з резервного фонду 18 млрд грн у тому числі на підтримку діяльності підприємства. Все, що потрібно робити, ми будемо робити, адже не буде працювати Укрзалізниця – не буде працювати країна. А потім ми все відремонтуємо і відбудуємо, рік-півтора нам буде достатньо, щоб зробити все, що планували», – констатував міністр інфраструктури України.

Денис Шмигаль у свою чергу також підкреслив, що кожен на своєму місці повинен робити все можливе, а іноді й неможливе для того, щоб забезпечити захист батьківщини та громадян. «Залізниця стала центром життя і великої надії для людей, тому зі словами вдячності від мене, від президента України, від всього Уряду хочу сказати: ми точно переможемо. Дух наших людей, наших військових – незламний, і ця синергія військових і тих, хто забезпечує роботу, підвозить забезпечення, – це непереможна сила», – резюмував прем’єр-міністр України.