За місяць війни Центральний залізничний вокзал м. Києва прийняв понад 1,5 млн пасажирів

Залізничні новини Переглядів: 26.03.2022, 13:35

Центральний залізничний вокзал м. Києва під час війни став головним транспортним хабом для людей, які вимушені залишати свої домівки та виїжджати у більш безпечні міста те селища на захід країни та за кордон. Так, з 24 лютого вокзал вже прийняв понад 1,5 млн пасажирів. Про це повідомив директор філії «Вокзальна компанія» АТ «Укрзалізниця» Володимир Коваль.

«Ми максимально активізували всі свої ресурси та залучили до роботи волонтерів. Наразі вокзал надає пасажирам всю можливу допомогу – консультативні послуги, харчування, першу медичну допомогу, супровід маломобільних громадян. Усмішки і щирі слова вдячності наших пасажирів – це те, що надає нашій команді сили та натхнення для подальшої роботи у цей складний період», – зазначив керівник Вокзальної компанії Володимир Коваль.

За його словами, велику допомогу в роботі вокзалу надають волонтери, які працюють тут з першого дня війни. Менеджментом вокзалу створено базу даних всіх волонтерів, залучених до евакуації пасажирів, розвантаження гуманітарної допомоги, надання харчування та іншої роботи. Волонтерів, які беруть участь у процесах евакуації громадян, забезпечено світловідбиваючими жилетами, необхідним інвентарем та посвідченнями.

Також на вокзалі для пасажирів встановлено зрозумілу навігацію напрямків руху: до залів очікування, на посадку в поїзди, в тому числі маломобільних груп та матерів з дітьми, потоків евакуації пасажирів з чітко визначеними постами та відповідальними працівниками/волонтерами в приміщенні вокзалу та на привокзальній території. Окрім цього, на вокзалі організовано спеціальні зони збору та очікування певних категорій пасажирів.

Так, у вестибюлі центрального вокзалу волонтери надають допомогу пасажирам з багажем під час їх пересування до залів очікування, конкорсу, сходів вокзалу. Тут функціонує інформаційна стійка, де пасажири можуть дізнатися про розклад руху поїздів, у тому числі приміських, розташування спеціальних зон на вокзалі, процесів посадки на поїзди, варіантів виїзду за кордон України з інших вокзалів тощо.

Зал очікування №1 використовується для розміщення жінок/матерів з дітьми. Тут перебувають волонтери, які 24/7 надають інформацію про розклад руху поїздів; забезпечують чітку та своєчасну передачу інформації всім причетним до посадки щодо фактичного часу і місця прибуття поїздів та супроводжують до місця посадки; допомагають пасажирам отримати харчування та гарячі напої, дитяче харчування, засоби гігієни, візки для дітей, необхідний одяг, взуття тощо.

Зал очікування №2 використовується для розміщення груп/осіб, евакуйованих з небезпечних територій, де тривають активні бойові дії або є загроза проведення бойових дій, зокрема Київської, Чернігівської, Харківської областей. Тут працюють волонтери, які 24/7 надають інформацію про розклад руху поїздів; забезпечують чітку та своєчасну передачу інформації всім причетним до посадки щодо фактичного часу і місця прибуття поїздів та супроводжують до місця посадки; допомагають пасажирам отримати необхідний одяг, взуття, дитяче харчування, засоби гігієни, візки для дітей, харчування та гарячі напої.

Зал очікування №3 використовується для функціонування спеціальних зон: маломобільних груп населення, надання медичної допомоги (Товариство Червоного Хреста України), отримання харчування та гарячих напоїв, кімнати матері та дитини.  Кожна із вказаних зон забезпечена необхідними засобами та інвентарем (візками для дітей, кріслами колісними та іншими засобами для переміщення маломобільних пасажирів, ношами тощо). Тут також цілодобово забезпечено доступ до харчування, гарячих напоїв та медичних послуг, а також до послуг психологів. Зазначені зони облаштовані кімнатами гігієни та туалетами, адаптованими для цих категорій населення. У цьому залі 24/7 працюють волонтери, які забезпечують супровід та переміщення маломобільних груп населення від транспортного засобу до місця очікування поїзда з подальшим транспортуванням до перону, а також допомагають з посадкою/висадкою у вагон.