Евакуаційна кампанія працює системно, наш пріоритет – залізна економіка держави, – Олександр Камишін

Залізничні новини Переглядів: 26.03.2022, 16:45

Евакуаційна кампанія на українській залізниці на сьогоднішній день працює системно, й за місяць війни перевезено 3 мільйони людей з центру, півдня та сходу країни до заходу, а також 400 тис. із заходу до сусідніх країн. Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін під час брифінгу сьогодні, 26 березня.

«Знижується евакуаційний потік, він на сьогодні вп’ятеро нижче, ніж у пікові дні, це говорить про те, що всі, хто хотіли, мали можливість виїхати», – додав він.

Також, за словами Олександра Камишіна, Укрзалізниця з перших днів війни везла велику кількість гуманітарної допомоги із заходу на схід у пасажирських вагонах. «На сьогоднішній день вже понад 7 тис. тонн перевезено в пасажирських вагонах. Також розвивається вантажний напрямок – це більше 1400 вагонів з гуманітарною допомогою за місяць. Також це контейнерний напрямок, який підвозить нам допомогу із сусідніх країн. Ми вдячні за гуманітарну допомогу, ми її довеземо туди, де вона насправді потрібна», – констатував очільник Укрзалізниці.

За його словами, головний фокус у роботі Укрзалізниці на сьогоднішній день – це залізна економіка. «Ми розуміємо, що країна має навчитись жити і працювати під час війни. Ми віримо, що війна скоро закінчиться, що вона закінчиться нашою перемогою, але кожен день, який не працює економіка, – це дуже дорого для країни, ми маємо працювати і ми як залізниця, як інфраструктурна опора економіки маємо дати можливість нашому бізнесу евакуювати тимчасово своє виробництво, налагодити нові логістичні маршрути. Ми все це робимо», – наголосив Олександр Камишін.

Також він підкреслив, що на сьогоднішній день вантажовідправники почали збільшувати кількість вантажів до перевезень, що прямо та позитивно позначається безпосередньо на економіці держави, адже це сплачені вчасно податки та задіяні робочі місця. Голова правління АТ «Укрзалізниця» також звернувся до приватного бізнесу із закликом поновлювати роботу та робити все можливе для розбудови економіки України. «Наприклад, коли ми побували на нашому ж заводі у Дніпрі, що ремонтує тепловози, побачили, що із 900 працівників 700 на роботі, і так на сьогоднішній день ми запускаємо завод за заводом. Ми йдемо до приватного бізнесу і просимо запускати виробництво, повертатися до роботи і пропонуємо всіляку нашу допомогу, щоб бізнес міг по нових логістичних коридорах доставляти сировину та готову продукцію. Це наш вклад в те, щоб країна поверталась до економіки, навіть під час війни. Ми віримо що наш справжній інтеграційний маршрут – до Європи і він має прокладатись через залізницю, через нові інфраструктурні проєкти», – резюмував Олександр Камишін.

Нагадаємо, що посадовці та провідні фахівці залізничного сектору Сполучених Штатів Америки та Європи оголосили про створення багатонаціональної «Цільової групи з підтримки залізниць України», яка опікуватиметься технічною та політичною підтримкою українських вантажних та пасажирських залізничних компаній.