Залізна блокада росії: країна-агресор більше не має залізничного сполучення з ЄС

Залізничні новини Переглядів: 27.03.2022, 12:00

Залізнична блокада росії в дії. З 28 березня Фінляндія скасовує залізничне пасажирське сполучення з країною-агресором. Відтепер росія не має залізничного сполучення з жодною з країн ЄС. Дякуємо дружнім країнам за консолідацію зусиль та підтримку України.

Сьогодні, 27 березня, відбудуться останні рейси поїздів Allegro між Санкт-Петербургом і Гельсінкі, які забезпечував фінський оператор поїздів VR. «Ми продовжували експлуатувати Allegro відповідно до інструкцій влади, щоб забезпечити доступ до Фінляндії для фінів. Протягом цих тижнів люди, які хотіли виїхати з Росії, встигли покинути країну», — повідомив Старший віце-президент з обслуговування пасажирів VR Топі Сімола.

Також Фінляндія призупиняє й вантажні залізничні перевезення з рф.

Укрзалізниця закликає й надалі продовжити залізничну блокаду росії та прискорити прийняття рішення щодо зупинки транзитного маршруту між Китаєм та Польщею, що проходить через росію та білорусь. Також Укрзалізниця закликала в офіційному листі членів Організації співробітництва залізниць припинити перевезення з росією та виключити її представників від участі у міжнародних організаціях та позбавити права приймати будь-які рішення.

Як повідомлялося раніше, з рф припинили співробітництво світові виробники рухомого складу Siemens та Alstom. Також Stadler призупинив діяльність у країнах-агресорах: росії та білорусі.

Також всі залізниці, які є членами CER, беруть активну участь у гуманітарних зусиллях ЄС для підтримки українців, які вимушені покинути територію України, та доправляють до України гуманітарну допомогу. Усі члени та партнери CER зобов’язуються дотримуватися всіх санкцій, застосованих проти російської федерації та республіки білорусь.

Нагадаємо, російські залізниці, білоруську залізницю та їхні дочірні компанії виключено з Міжнародного союзу залізниць (UIC). Укрзалізниця наполягає, щоб залізниці ворожих країн було виключено з усіх міжнародних організацій та припинено з ними перевезення вантажів та пасажирів. Цю ініціативу української компанії вже підтримав Альянс нових учасників пасажирських перевезень у Брюсселі ALLRAIL.