В умовах війни Укрзалізниця продовжує тримати курс на діджиталізацію: компанія отримала ще 15 Starlink

Залізничні новини Переглядів: 13.04.2022, 12:55

Укрзалізниця отримала 15 пристроїв для доступу до супутникового інтернету Starlink. Системи залізничникам надала одна з найбільших IT-компаній України N-iX.

Компанія отримала 10 пристроїв Starlink першого покоління та 5 — другого.

«Дякую всім нашим партнерам та бізнесу за підтримку Укрзалізниці в цей складний час. Залізниця стала першою державною компанією, яка під час війни почала використовувати Starlink. Першу станцію ми отримали на початку березня — одразу після Михайла Федорова», — зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін.

Він також додав, що зазначені системи використовуються для стабільного та надійного зв’язку критичних системи, які забезпечують роботу залізниці. «Попереду у нас ще багато діджитальних проєктів. Нам та нікому, крім нас, відновлювати все, що будо зруйновано війною. Це можливість побудувати нові надсучасні системні рішення», — зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін.

Starlink — це глобальна супутникова система для доступу до інтернету у важкодоступних куточках Землі. Вона працює через розташовані на орбіті супутники. Такий інтернет забезпечує швидке й безперебійне з’єднання, його не можна відключити або зламати.

N-iX — це одна з найбільших IT-компаній України, заснована у 2002 році. N-iX об’єднує понад 1700 фахівців та надає послуги з розробки програмного забезпечення та експертизи в хмарних рішеннях, інженерії даних та інших новітніх технологіях. Компанія має офіси у США, Швеції, Мальті, Польщі, Болгарії та Україні.

З початку повномасштабної війни росії проти України N-iX також долучився до боротьби та створив спеціальний Фонд допомоги ЗСУ. Долучається N-iX і до гуманітарних проєктів, серед яких і закупівля станцій Starlink, які компанія передає важливим інфраструктурним об’єктам.