Євген Кравцов: Укрзалізниця купує дизпальне в середньому на 7 % дешевше ринкової вартості

Залізничні новини Переглядів: 15.01.2018, 15:48

12.01.2018 Євген Кравцов: Укрзалізниця купує дизпальне в середньому на 7 % дешевше ринкової вартості

ПАТ «Укрзалізниця» заощадила майже 200 млн гривень завдяки нижчим цінам при закупівлі дизельного пального. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

 

«Укрзалізниця – один з найбільших споживачів дизпального в Україні. Щороку компанія купує його близько 350 тис. тонн. Тому є критично важливим отримувати цю продукцію за максимально низькими цінами. Наразі ми закуповуємо дизельне пальне в середньому на 7% дешевше ніж ринкові ціни. Така ціна дозволяє суттєво економити кошти», – зазначив керівник компанії.

Так, восени та взимку минулого року компанія купувала дизпальне за 21 671-25 368 грн за тонну. Тоді як за даними цінового бюлетеню «Консалтингової групи А-95» у цей період мінімальна ціна дизпального складала 21 800-27 880 грн за тонну.

«На сьогодні маємо 7,7 тис. тонн дизельного пального, що вистачить на понад 10 діб стабільної роботи. Найближчими днями відбудуться відвантаження за діючими контрактами, і його запас буде збільшено до 12 тис. тонн», – розповів Євген Кравцов.

Крім того, у 2018 році Укрзалізниця вже підписала три контракти по 10 тис. тонн кожен. Для забезпечення запасу пального на більш тривалий термін і закупівель великих партій пального компанія має здійснити цю процедуру з використанням формульного розрахунку його вартості з прив’язкою до показників Platts.

Торги з формульним розрахунком вартості дизпального на закупівлю 60 тис. тонн пального були оголошені 23 листопада 2017 року. На жаль, вони були заблоковані скаргою до Антимонопольного комітету. «Така процедура дала б можливість змінювати закупівельну ціну дизельного пального, враховуючи цінові котирування Platts та курси валют. Так, залежно від коливань на ринку ціна за контрактом може збільшуватися або зменшуватися за формулою із застосуванням індексу зміни показників Platts. Найближчим часом будемо мати результати щодо розгляду скарги АМКУ», — резюмував Євген Кравцов.