АМКУ відхилив скаргу ТОВ «Зеніт Склад» щодо відміни закупівлі дизельного пального для залізниці за формульною ціною

Залізничні новини Переглядів: 15.01.2018, 15:49

13.01.2018 АМКУ відхилив скаргу ТОВ «Зеніт Склад» щодо відміни закупівлі дизельного пального для залізниці за формульною ціною

Антимонопольний комітет України відхилив вимогу ТОВ «Зеніт Склад» про відміну процедури закупівлі дизельного пального на 2018 рік на загальну суму 1,67 млрд грн. Засідання Постійно діючої адміністративної колегії АМКУ з розгляду скарги ТОВ «Зеніт Склад» відбулося 12 січня.

21 грудня минулого року товариство «Зеніт Склад» оскаржило в АМКУ три тендери філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Українська залізниця» щодо закупівлі дизельного пального на 2018 рік на загальну суму 1,67 млрд грн. Йдеться про оголошені в листопаді 2017 року тендери на закупівлю 60 тис т дизпального за очікуваною ціною 27,8 тис. грн за тонну. У тендерній документації його ціна прив’язана за формулою до курсу валют і показників світових котирувань дизельного палива Platts.

У своїй претензії ТОВ «Зеніт Склад» вимагав призупинити процедуру закупівлі. Компанія наполягала, що застосування формули унеможливлює обчислення ціни за одиницю товару на дату аукціону. Також на думку скаржника формула нібито не враховує вартість транспортування пального і містить суперечності щодо можливості перегляду ціни при зміні курсу валюти більше, ніж на 1%, без зміни котирувань Platts.

Компанія «Зеніт Склад» зі статутним капіталом 2 тис грн не брала участі у державних тендерах. За даними «YouControl», у 2016 році засновником і директором був Олександр Боднар, який володіє також ТОВ «Торговий дім «Атлантік». Минулого року ТОВ «ТД «Атлантік» також неодноразово блокувало тендер Укрзалізниці на закупівлю дизельного палива, який передбачав «формульне ціноутворення».