ДП «Одеський морський торговельний порт» планують об’єднати з одеською філією АМПУ

Залізничні новини Переглядів: 16.01.2018, 16:10

В МІУ буде розглядатися питання щодо об’єднання ДП «Одеський морський торговельний порт» з філією АМПУ в Одесі.
Про це розповів керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс, передає Справу.
За його словами, наприкінці минулого року пройшов Рада Одеського порту, де обговорювалося це питання. «Справа в тому, що на сьогоднішній день у нас існують дві державні стивідорні компанії, — у Миколаєві та Одесі — які не перевалюють вантажі. У Миколаєві діяльність з перевалки почали, а що стосується Одеси, то ДП «Одеський морський торговельний порт» не займається перевалкою. Так склалося історично, оскільки всі стивідори орендують у ДП інфраструктуру, орендують крани і займаються перевалкою. Пропозиція АМПУ у Мінінфраструктури було прийняти рішення про об’єднання ДП «Одеський морський торговельний порт» з одеською філією АМПУ. Наскільки мені відомо, Рада Одеського порту підтримав таку ініціативу, і надалі це питання буде розглядатися в Мінінфраструктури», — поінформував керівник АМПУ.
«Найбільша дохідна частина МТП — це буксирний бізнес, але і в цьому є певні нюанси, тому як в Одесі працюють приватні буксирні компанії. Я бачу один із варіантів подальшого реформування — приєднати ДП «МТП «Одеса» до нашого філіалу, базуючись на функції обслуговування стратегічної інфраструктури — причали, наземна інфраструктура», — пояснив Р. Вецкаганс.
Також він нагадав, що на сьогоднішній день ДП «МТП «Одеса» знаходиться в списку неприватизованих компаній, хоча міністр інфраструктури Володимир Омелян кілька разів піднімав питання про необхідність приватизації всіх державних стивідорів і вивести їх з неприватизованих активів.
«Але ситуація в тому, що, якщо ми розглядає окремо Одесу, не має сенсу приватизувати підприємство, яке не займається перевалкою. Ми зі свого боку підтримуємо приватизацію малих і середніх державних стивідорів. На сьогоднішній день, якщо подивитися статистику, частка державних стивідорів знижується і становить близько 26%, а зниження становило близько 12% порівняно з 2016 роком. Вважаю, що уряд повинен підтримати міністра у напрямку приватизації, у вигляді концесійних проектів малих і середніх стивідорів», — резюмував Р. Вецкаганс.
Як раніше писав ЦТС, Адміністрація морських портів оголосила про відкриття торгів на надання послуг з експлуатаційного Одеського морського торгового порту. В АМПУ планують таким чином очистити дно від наносів на внутрішній акваторії порту для підтримання навігаційних глибин. Прийом заявок закінчиться сьогодні, 15 січня. Сам аукціон відбудеться 20 лютого.