RENFE проведе випробування поїздів, що працюють на зрідженому газі

Залізничні новини Переглядів: 16.01.2018, 16:35

Національний оператор залізниць Іспанії RENFE планує провести експериментальні дослідження для оцінки можливостей використання зрідженого природного газу в якості палива. У них візьмуть участь газові компанії Gas Natural Fenosa і Enagás, інститут Cerdá, підприємство по ремонту рухомого складу ARMF і сертифікаційна компанія Bureau Veritas.
На двухвагонном дизель-поїзді серії 2600, призначеному для ліній колії 1000 мм, планується замінити один з двох дизелів двигуном, що працює на зрідженому природному газі, і порівняти характеристики двигунів в процесі експлуатації. Переобладнаний поїзд буде курсувати по ділянці Трубия — Фигаредо довжиною 20 км в провінції Астурія.
Передбачається, що застосування природного газу дозволить знизити рівень шкідливих викидів і скоротити витрати на паливо, у зв’язку з чим може являти собою потенційну альтернативу електрифікації на окремих ділянках. Проведення випробувань допоможе оператору оцінити технічні можливості реалізації проекту, зокрема потреба у сховищах охолодженого газу.
RENFE працює над вирішенням завдання скорочення до 2020 року викидів діоксиду вуглецю нижче рівня 20 г на 1 пасажиро-км. В даний час частка дизельної тяги на залізницях Іспанії становить 32% порівняно із 41 % у 1990 р.