Китайський судноплавний гігант почекає з отриманням 10 мегаконтейнеровозов

Залізничні новини Переглядів: 16.01.2018, 17:09

Cosco Shipping, контейнерна лінія з найбільшим в галузі портфелем замовлень на нові судна, відкладе поставку десяти мега-контейнеровозів до 2019 року, передає ТАСС з посиланням на Journal of Commerce.
Як відзначають аналітики Alphaliner, навіть без цих судів обсяг поставок нового тоннажу в цьому році явно перевищить попит на перевезення. Це знову не дозволить лініях підвищити ставки фрахту. За даними IHS Markit, навіть з урахуванням відстрочки замовлення Cosco в 2018 році глобальний контейнерний флот збільшиться на 1,3 млн TEU. Приблизно 30% нової місткості доведеться на великі судна — від 18 тис. до 25 тис. TEU.
Місткість десяти контейнеровозів Cosco IHS Markit оцінює в 166 576 TEU. Шість з відкладених судів імовірно будуть мати місткість від 19 до 21 тис. TEU. Крім Cosco, Yang Ming також відклав заплановану на цей рік поставку трьох контейнеровозів місткістю по 14 тис. TEU кожен.
За даними IHS Markit, попит на доставку контейнерів з Азії в порти Північної Європи та Середземного моря зросте в 2018 році на 4,5-4,9% до торішнього рівня — ці темпи помітно відстають від прогнозних показників приросту флоту навіть з урахуванням утилізації та відстрочення поставки чверті всіх замовлень.
Згідно IHS Markit, портфель замовлень Cosco Shipping налічує 27 судів з поставкою у період з січня 2018 року по грудень 2019 року. 17 з них мають місткість від 20 до 21 тис. TEU і призначені для роботи на сервісах між Азією і Європою. OOCL, який в даний час знаходиться в процесі злиття з Cosco, очікує поставку всього одного мега-контейнеровоза, зате в минулому році флот оператора поповнився п’ятьма 21-тисячники.
За даними Alphaliner, в січні передбачається введення в експлуатацію суден загальною місткістю 250 тис. TEU, ще 790 тис. TEU нового тоннажу буде спущено на воду в період з лютого по травень. На цей період альянси перевізників планують збільшення потужності на магістральних мережах, однак ці поставки також викличуть масштабні перестановки менших суден на інші напрямки перевезень.
Хронічна незбалансованість ринку обумовлює збереження низьких фрахтових ставок. Попередні дані свідчать про те, що довгострокові контрактні ставки на маршрутах Азія-Європа, які, як правило, встановлюються на рік з 1 січня, залишилися на тому ж рівні або навіть нижче, ніж у 2017 році.