Катарські винищувачі перехопили цивільний літак ОАЕ, ринок акцій Катару впав на 2,2%

Залізничні новини Переглядів: 16.01.2018, 17:35

Катарські винищувачі перехопили літак ОАЕ, здійснював регулярний рейс в бахрейнскую столиці Манамі, передає державне агентство ОАЕ (WAM) з посиланням на Загальногромадянську авіаційну адміністрацію країни, повідомляє Інтерфакс.
За даними адміністрації, літак прямував звичайним маршрутом. Представник відомства описує подію як «кричущу загрозу для безпеки польотів та порушення міжнародного права». Авіакомпанія при цьому не називається.
Як зазначає телеканал Al Jazeera, МЗС Катару спростовує звинувачення в перехопленні авіалайнера з ОАЕ.
Фондовий індекс Qatar Exchange на цих новинах впав на 2,2%, повідомляє агентство Bloomberg. Один з основних індексів ОАЕ — Dubai Financial Market General — втратив 0,5%, проте Abu Dhabi Securities Market General піднявся на 0,4%.
Нагадаємо, 5 червня 2017 року Саудівська Аравія, Єгипет, ОАЕ і Бахрейн оголосили про розрив дипломатичних відносин з Катаром, звинувативши владу країни в підтримці терористичних організацій. Пізніше до них приєднався ряд інших мусульманських країн.
В подальшому були припинені транспортні та економічні зв’язки багатьох близькосхідних країн з Катаром. Раніше в січні Катар повідомив, що повідомив ООН про порушення її повітряного простору військовим літаком ОАЕ. Інцидент стався 21 грудня.
Відносини країн погіршилися в минулі вихідні, пише Gulf Business: катарські ЗМІ транслювали відеозапис, в якій один з членів королівської сім’ї Катару, видатний бізнесмен Абдулла бен-Алі ат-Тані заявив, що його насильно утримують в Абу-Дабі. Влада ОАЕ заперечують ці повідомлення.