Нові судна-гіганти потоплять ставки фрахту

Залізничні новини Переглядів: 16.01.2018, 17:35

Судноплавні компанії чекає важкий рік. У 2018 році будуть спущені на воду як мінімум 40 величезних контейнеровозів, які збільшать вантажопідйомність контейнерного флоту майже на 5,9%, пише Експерт.
Як зазначає Корін Пнг, директор дослідницької компанії Crucial Perspective, зростання вантажопідйомності в контейнерному сегменті вперше з 2015 року перевершить зростання обсягу вантажів, які потрібно перевезти.
Оскільки, напевно, далеко не всі контейнеровози будуть відправлятися рейси, завантажені під зав’язку, судноплавним компаніям доведеться знижувати тарифи на перевезення. Принаймні, так завжди відбувалося раніше в подібних випадках, коли пропозиція перевищувала попит.
Час для зниження тарифів не саме вдале — сектор морських перевезень ще не прийшов у себе після декількох років серйозних проблем і збитків.
Читайте також У 2017 році в світі здали на металобрухт понад 740 судів
Особливу активність у поповненні флоту виявляють азіатські і європейські судноплавні компанії. На їх частку припадає майже три чверті замовлень (73%) нових контейнеровозів. Для оплати і отримання всіх замовлених судів компаніям знадобиться знайти в цьому році 144 млрд доларів.
В цьому році судноплавні компанії мають отримати 98 нових контейнеровозів, а в 2019 — 120. В цілому ж, зростання за новим суднам у цьому році, за даними аналітика корейської компанії Hana Financial Investment Co. Пак Муюна, складе 54% (662 судна) і 24% (820) в 2019 році.
Більшість нових вантажних суден, понад 60% від загального числа замовлень, складуть танкери для перевезення нафти і суховантажі. Контейнеровозів серед них майже кожне п’яте судно (19%). При цьому аналітики звертають увагу на стійку тенденцію високого попиту на величезні контейнеровози, здатні перевозити більше 15 тис. контейнерів за рейс.
Читайте також Названа країна-лідер за розміром торговельного флоту під своїм прапором