В АМПУ розповіли, чому хочуть залучити приватників для охорони портів

Залізничні новини Переглядів: 16.01.2018, 17:35

Система охорони в морських портах України в 2018 році буде оптимізована згідно з діючими нормами національного законодавства і відповідно з провідними світовими практиками, повідомили Адміністрація морських портів України.
Як пояснюється, метою реформи є побудова прозорих охоронних процесів, ліквідація корупційних складових і економія державних коштів, передає ЦТС.
Таким чином, функцію забезпечення режиму перебування в морських портах планується покласти на спеціалізовану охоронну компанію, яка буде відібрана на публічному тендері в системі ProZorro. Конкурс вже оголошений, його результати будуть оголошені 29 січня.
«Договір з приватною компанією на охорону портів однозначно ефективніше власних служб. Саме тому в Антверпені, Роттердамі, Гамбурзі, порти Балтії вже не один рік охорону забезпечують приватні компанії, а не свої працівники. Для розробки прозорого механізму переходу і організації системи охорони відповідно до найкращих практик, ми залучимо одну з міжнародних компаній, що мають великий досвід у цій сфері», — цитується в повідомленні АМПУ заступник глави Адміністрації морського і внутрішньої безпеки Сергій Гронський.
Відзначається, що компанія-переможець тендеру буде зобов’язана залучати на роботу кваліфікованих фахівців з бездоганною репутацією. При цьому, для існуючих працівників загонів охорони портів після проходження атестації передбачаються соціальні гарантії шляхом працевлаштування на підприємстві-переможця аукціону.
«Більш ретельний підхід до системи організації охоронного режиму і введення певної ротації змін охорони дозволить нівелювати корупційні ризики і можливості контрабанди. У договорі з приватною охоронною компанією будуть прописані необхідні зобов’язання і відповідальність за неправомірні дії», — додав чиновник.
Як відомо, намір АМПУ замінити державну охорону приватної вже викликало протести з боку діючих охоронців Одеського морпорту.
Нагадаємо, днями стало відомо, що ДП «Одеський морський торговельний порт» .