Інфраструктурний день. 15 січня

Залізничні новини Переглядів: 16.01.2018, 17:35

Ключові новини про транспорт та інфраструктуру в Україні і світі за день.

Ремонт доріг
Київ у поточному році не буде знижувати темпи оновлення дорожнього покриття. До кінця року в місті планують відремонтувати як мінімум 300 км доріг і проїздів, повідомили в міськадміністрації.

Авіація
Приватбанк вимагає у суді 2,3 млрд гривень у «Дніпроавіа». У Днипре розглядається одна справа про грошові вимоги до перевізника на 1,84 млрд гривень, а іншому — про стягнення заборгованості у розмірі 444 млн гривень.
Найпунктуальнішим великим аеропортом світу визнано токійський Ханеда. Про це свідчать розрахунки британської дослідницької компанії OAG.
Європейський авіабудівний концерн Airbus в 2017 році збільшив перевагу над американським конкурентом Boeing за обсягом замовлень. Разом з тим американський производительвсе ще залишається світовим лідером за річними обсягами випуску і постачань пасажирських літаків.
Катарські винищувачі перехопили літак ОАЕ, здійснював регулярний рейс в бахрейнскую столиці Манамі, передає державне агентство ОАЕ (WAM) з посиланням на Загальногромадянську авіаційну адміністрацію країни. Фондовий ринок відреагував розпродажем цінних паперів.
Київський апеляційний господарський суд прийняв рішення про відмову в задоволенні скарги ДП «Міжнародний аеропорт Бориспіль» на рішення Господарського суду Києва від 4 липня 2017 року, яким було відмовлено в задоволенні позову аеропорту до Антимонопольного комітету України про скасування рішення про накладення штрафу у розмірі 12,78 млн грн.

Порт
ДП «Одеський морський торговельний порт» планують об’єднати з одеською філією Адміністрації морських портів України. Про це повідомив керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.
Система охорони в морських портах України в 2018 році буде оптимізована згідно з діючими нормами національного законодавства і відповідно з провідними світовими практиками, повідомили Адміністрація морських портів України.
Морський порт Ольвія (Миколаївська область) за підсумками роботи у 2017 році збільшив перевалку вантажів на 5,2% до 6,88 млн тонн порівняно з попереднім роком.
Чорноморський порт збільшив перевалку вантажів в 2017 році на 8,1% до 17,2 млн тонн порівняно з 2016 роком. Про це свідчать фактичні дані АМПУ.
Перевалка вантажів у Скадовському морському порту в 2017 році скоротилася на 36%. Всього в минулому році через порт пройшло 20,9 тис. т вантажів. Це на 12 тис. т менше, ніж у попередньому році.

Будівництво
Будівельник головної швидкісної залізниці Великобританії розорився і буде ліквідований. Про таке рішення було оголошено після того, як уряд Великобританії, Carillion і її кредитори не змогли узгодити умови вирішення боргової проблеми компанії.

Київ
У Києві виявили десятки нелегальних маршруток. Деякі маршрутки з’являються з нізвідки і потім зникають, інші працюють в тіні роками.

Судноплавство
Нові судна-гіганти потоплять ставки фрахту. Судноплавні компанії чекає важкий рік. У 2018 році будуть спущені на воду як мінімум 40 величезних контейнеровозів, які збільшать вантажопідйомність контейнерного флоту майже на 5,9%.
Другий за величиною в світі балкер Yuanhehai зданий в експлуатацію в Шанхаї компанії China Ore Shipping, «дочці» China Cosco Shipping Corporation. У довжину Yuanhehai досягає 362 метрів, завширшки — 65 метрів, дедвейт складає 400 тис. тонн.

Інновації
Компанія Аdidas у співпраці з Берлінським управлінням транспорту випустила обмежену партію кросівок, на язичку яких зображено річний проїзний квиток на громадський транспорт німецької столиці.