Влада Туреччини розкрили деталі будівництва нового судноплавного каналу в обхід Босфору

Залізничні новини Переглядів: 16.01.2018, 17:35

Турецькі влади розкрили деталі маршруту нового судноплавного каналу, який буде побудований в обхід протоки Босфор, передає Інтерфакс-Україна з посиланням на Анатолійське агентство новин.
«Маршрут, який пройде через озеро Кючюкчекмедже, водосховище Сазлидере і водойму Дурусу, був обраний як найбільш підходящий для Стамбульського каналу», — заявив міністр транспорту Туреччини Ахмет Арслан.
За його словами, судноплавний канал протяжністю 45 км буде пов’язувати Чорне і Мармурове море. Таким чином, він зробить менш завантаженим протоку Босфор, особливо в частині руху нафтових танкерів, зазначає агентство.
«В даний час найбільш грандіозним проектом є третій аеропорт у Стамбулі, на будівництво якої піде близько 10,5 млрд євро. Тим не менш, Стамбульський канал обжене його вартості», — додав Арслан.
Ідею будівництва нового судноплавного каналу, який доповнив би Босфор, вперше озвучив президент країни Реджеп Тайіп Ердоган в 2011 році. Очікується, що будівництво Стамбульського каналу розпочнеться вже в 2018 році, а завершиться до 2023 року.
Раніше , що ширина нового каналу, згідно з планами, складе 400 м, глибина — 25 м. На добу він зможе пропускати 150-160 судів. По берегах штучного каналу на площі 38,5 тис. га планується побудувати нові житлові комплекси, які будуть пов’язані з іншими районами мегаполісу завдяки сучасної транспортної інфраструктури, у тому числі метро і швидкісних поїздів, а також з третім аеропортом, який зводиться в європейській частині Стамбула.
Відзначимо, в липні 2016 року Туреччина і Панама підписали угоду про співпрацю для обміну досвідом з питань управління та будівництва каналу.
Також днями стало відомо про те, що в зв’язку з розширенням.
Нагадаємо, в грудні 2016 року в Стамбулі запустили .

Тов Центр Трубоізоляція