Місцеві влади можуть змінити обмеження швидкості автомобілів 50 км/год

Залізничні новини Переглядів: 16.01.2018, 17:36

У місцевої влади є повноваження щодо зміни швидкісного режиму для пересування транспортних засобів у населених пунктах, який Кабмін встановив на рівні 50 км/ч. Про це повідомив голова Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко в інтерв’ю Лігабізнесінформ.
«В юрдепартаменті МВС мені пояснили, що, згідно з правилами дорожнього руху, організація, у сфері відповідальності якої знаходиться певна дорога, має право встановлювати інший швидкісний режим. Тому виконавці закону на місцях можуть застосовувати градацію швидкісного режиму в залежності від вулиці і трафіку», — розповів Назаренко.
Він також пояснив, що Кабмін лише знизив максимально дозволену швидкість в населених пунктах, але не підвищував штрафи.
«Тут потрібно пояснити, що рішення про зниження швидкісного режиму приймає Кабмін. При цьому посилення відповідальності та підвищення штрафів — це прерогатива парламенту, який таке рішення не затвердив. В результаті маємо порушення без покарання», — сказав Назаренко.
Кажучи про досвід інших європейських країн, він зазначив, що центральні влади встановлюють загальні обмеження швидкісного режиму, але муніципалітет має право для кожної вулиці в рамках повноважень встановлювати допустимі відхилення.
«При загальному обмеження, наприклад 40 км/год, на різних ділянках може бути допустима швидкість в 60, 80, 30 км/год і т. д.», — розповів експерт.
Постанова Кабміну про зниження максимальної дозволеної швидкості для руху транспортних засобів по дорогах у населених пунктах з 60 до 50 кмгод набуло чинності 1 січня 2018 року.
Раніше повідомлялося, що на сьогоднішній день в більшості країн ЄС дозволена швидкість руху транспортних засобів у населених пунктах становить не більше 50 км/год, а в окремих пунктах — 30 км/год