Українське Дунайське пароплавство в 2017 році скоротив вантажообіг на тлі обвалу ринку зернових

Залізничні новини Переглядів: 16.01.2018, 17:36

За оперативними даними, в 2017 році річковим флотом ПРАТ «Українське Дунайське пароплавство» було відвантажено 2 млн. 368 тис. тонн. І якщо в експортному напрямку відвантажено на 74 тис. тонн більше, ніж в 2016-му, то перевезення між іноземними портами зменшилися на 180 тис. тонн, повідомляє ЦТС.
Згідно з даними, наданими УДП, це пов’язано насамперед з обвалом ринку зернових: так, в четвертому кварталі 2016 року було перевезено 209 тис. тонн зернових вантажів, а за відповідний період 2017 року — лише 67 тис. тонн.
«Одна з причин падіння зернового ринку — неврожай в Сербії, а також зниження цін на світовому ринку. У зв’язку з цим виробники притримують зерно до стабілізації цін. За прогнозом фахівців, пожвавлення зернового ринку, а, отже, і перевезень в МИПе, слід очікувати не раніше квітня», — пояснив начальник відділу експлуатації річкового флоту УДП Олександр Назаренко.
За станом на 10 січня флотом УДП з початку 2018 року було відвантажено 58 тис. тонн вантажів, до кінця місяця цей показник планується збільшити до 232 тис. тонн.
«Є підстави говорити про те, що ці обсяги здійсненні. Насамперед, після новорічних свят в Європі відновилася ділова активність, почали надходити заявки на перевезення в МИПе. Так, за Австрії отримані заявки на перевезення 4 тис. тонн добрив, працюємо по Угорщині – заявлені 5 тис. тонн зерна, з Хорватії 13 тис. тонн добрив, Болгарії 5 тис. тонн макухи і т. д.», — йдеться в повідомленні пароплавства.
В УДП також уточнили, що проблем з залізничними вагонами в даний момент не відчувають.
Нагадаємо, станом на вересень становило 40% порівняно з аналогічним періодом 2016 року.
Пізніше стало відомо, що ПРАТ «Українське Дунайське пароплавство» виявилося серед двох сотень державних підприємств, які в 2018 році .