До 2018 року в Україні побудують першу експериментальну «вугільну» дорогу

Залізничні новини Переглядів: 16.01.2018, 17:53

До кінця поточного року у Львівській області планують побудувати ділянку автомобільної дороги з використанням золошлаків — відходів вугільних ТЕС. Протяжність дороги складе 1 км — вона з’єднає кілька сільських населених пунктів.
Про це розповів регіональний менеджер з КСВ ДТЕК Енерго Петро Курляк, пише ЦТС.
«Компанія ДТЕК реалізує пілотний проект по будівництву ділянки дороги з застосуванням золошлакових матеріалів. Для вибору пілотного проекту спочатку було кілька пропозицій і навколо них було багато суперечок. У підсумку, затвердили ділянка дороги, яка проходить через чотири села у Львівській області — Перекалки-Рогали-ж/д станція Добротвір-Матяши протяжністю 1 км», — повідомив П. Курляк.
Він також додав, що «на сьогоднішній день всі гострі кути по реалізації проекту згладжені і компанія «ЗахидДорПроект» вже закінчила проектно-кошторисну документацію. У 2018 році планується проходження експертизи та будівництво пілотного ділянки дороги з застосуванням золошлакових матеріалів».
Як заявила менеджер департаменту екологічної безпеки ДТЕК Енерго Тетяна Завгородня, в Україні утворюється близько 7,5 млн золошлакових відходів у рік. З них 6 млн т генерує ДТЕК. В Європейських країнах відсоток утилізації золошлакових відходів становить близько 92%, в США — 41%, Індії — 50%, Китаї — 65%. Показник, якого вдалося досягти ДТЕК на одній з ТЕС — 43%.
За її словами, використання золошлаків значно знижує собівартість виробництва будматеріалів — не менше ніж на 15-20%, а вартість робіт з будівництва доріг — в середньому на 30%. У світовій практиці золошлакові відходи використовували при будівництві швидкісної дороги Ейзенхауер в Чикаго і Ересуннський мосту між Данією і Швецією.