Річки Європи заполонять безпілотні електроходи

Залізничні новини Переглядів: 16.01.2018, 19:09

Голландська компанія Port Liner розробила і найближчим часом збирається запустити у виробництво безпілотний електрохід-контейнеровоз. Перше автономне річкове судно буде спущено на воду в серпні цього року, передає teknoblog.ru.
А незабаром після цього, як розповів генеральний директор Port Liner Тон ван Мееген, п’ять безпілотних электроходов вийдуть на лінію між мультимодальних терміналом De Kempen на півдні Нідерландів і Антверпеном. Це дозволить відмовитися від 23 тис. рейсів звичайних дизельних вантажівок на рік, відзначає ресурс Clean Technica.
Корпус нових автономних суден спеціально розроблений таким чином, щоб електрохід міг проходити під будь-якими, навіть самими низькими, мостами в Нідерландах і Бельгії. На борт таке судно може прийняти 280 стандартних контейнерів.
Ще однією цікавою особливістю електрохід є те, що його батарейний блок розташовується у власному контейнері. Це означає, що судну немає потреби втрачати час на підзарядку акумуляторів: исчерпанная батарея просто вивантажується на берег, де і заряджається, а електрохід отримує нову і рухається далі.
Крім того, така схема дозволяє переробити під електрохід вже працюють зараз річкові судна. Заряджати вивантажені акумулятори буде компанія Eneco, яка займається виключно «зеленої» генерацією електроенергії — з допомогою вітропарків і сонячних електростанцій.
Тон ван Мееген бачить серйозні перспективи для таких электроходов. Зараз на європейських річках працює близько 7,3 тис. різних вантажних суден, причому близько 5 тис. належать бельгійським та голландським компаніям. За словами Port Liner, компанія могла б випускати або переробляти до 500 суден на рік, так що протягом 15 років всі дизельні суду можна буде замінити на електроходи.