Інфраструктурний день. 16 січня

Залізничні новини Переглядів: 16.01.2018, 19:09

Ключові новини про транспорт та інфраструктуру в Україні і світі за день.

Порт
Антимонопольний комітет України погодив право буксирного оператора LB Shipping, дочірньої компанії P&O Maritime, на першочергове буксирне обслуговування замовників послуг групи компаній ТІС в порту Південний при інших рівних умовах.

Авіація
Українські авіакомпанії за підсумками роботи у 2017 році перевезли 10,554 млн пасажирів, що на 27,5% більше, ніж в 2016 році, повідомили в Державіаслужбі з посиланням на оперативну інформацію.
Латвійська національна авіакомпанія airBaltic в 2017 році збільшила перевезення пасажирів на 22% до 3,523 млн осіб порівняно з 2016 роком. Це найбільша кількість пасажирів за всю її історію.

«Укрзалізниця»
«Укрзалізниця» 9 січня звільнила голову Львівської залізниці Івана Груника. У компанії пояснили рішення тим, що Груник порушив фінансову та платіжну дисципліну і витрачав кошти.
«Укрзалізниця» впровадила можливість для покупців квитків розраховуватися за них у міжнародних касах платіжними картками.
Гористий рельєф допоміг львівська залізниця заощадити 46 мільйонів гривень. Завдяки використанню технології рекуперативного гальмування локомотиви філії УЗ змогли повернути в контактну мережу 28,8 млн кВт-год електроенергії.
В УЗ розповіли, як міняли подушки, матраци і білизну в пасажирських поїздах в 2017 році. Всього оновили 331 тис. комплект постільної білизни та 159 тис. одиниць знімного інвентарю.

Автодорога
У місцевої влади є повноваження щодо зміни швидкісного режиму для пересування транспортних засобів у населених пунктах, який Кабмін встановив на рівні 50 км/ч. Про це повідомив голова Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко.
До 2018 року в Україні побудують першу експериментальну «вугільну» дорогу. Для цього буде використовуватися золошлаків — відходи вугільних ТЕС.

Судноплавство
Україна приєдналася до програми глобального контролю над міжнародними контейнерними перевезеннями ООН і Всесвітньої митної організації, повідомив в. о. голови Державного фіскальної служби (ГФС) Мирослав Продан.
Річковий флот Українського Дунайського пароплавства в 2017 році відвантажив 2,368 млн тонн. В експортному напрямку відвантажено на 74 тис. тонн більше, ніж в 2016-му, однак перевезення між іноземними портами зменшилися на 180 тис. тонн.

Будівництво
Влада Туреччини розкрили деталі будівництва нового судноплавного каналу в обхід Босфору. Він буде мати протяжність 45 кілометрів і з’єднає Чорне та Мармурове моря.

Дивина
У Туркменістані заборонили чорні автомобілі. Дорожня поліція вимагає відігнати на штрафмайданчик автомобілі синього, червоного, зеленого та інших кольорів, не даючи при цьому ніяких пояснень. Вже з’явилася версія, чому це відбувається.

Інновації
Голландська компанія Port Liner розробила і найближчим часом збирається запустити у виробництво безпілотні електроходи-контейнеровози.