Одеська залізниця створить дирекцію з припортовим станцій

Залізничні новини Переглядів: 17.01.2018, 11:38

У структурі регіональної філії «Укрзализыци» «Одеська залізниця» планують створити дирекцію, яка буде займатися розвитком припортових залізничних станцій.
Про це в коментарі «Магістралі» повідомив заступник директора ОДЕСЬКА залізниця Сергій Нікулін, передає ЦТС.
«При відсутності державного регулювання термінали розвивалися безсистемно. Морські підприємства вибирали найбільш сприятливий в ринкових умовах напрям і вдосконалювали його. Але ніхто не дбав про розвиток вхідний інфраструктури. Це призвело до того, що в деяких регіонах потужність портів перевищила переробну спроможність припортових залізничних станцій. Для вирішення проблеми керівництво регіональної філії «Одеська залізниця» прийняло рішення про створення окремої дирекції (ДН-5), яка буде системно займатися розвитком припортових станцій, шукати шляхи для збільшення пропускної здатності, залучення інвестицій і т. д.», розповів Нікулін.
За його словами, основу штату ДН-5 складуть залізничники. Орієнтовний термін створення нової дирекції — кінець першого кварталу 2018 року. Адміністративний апарат ДН-5 буде розташований в Одесі, працівники припортових станцій будуть працювати у віддаленому режимі.
«Один з найближчих проектів буде стосуватися розвитку 6 і 7 колій станції Одеса-Порт. Вже підготовлені технічні умови, експертна документація. Справа за інвесторами. Також готова проектна документація і визначені компанії, які згодні вкладати кошти в розвиток інфраструктури станції Чорноморськ-Порт. Є кілька перспективних проектів з порту Південний», — уточнив чиновник.
За словами Нікуліна, комплексна стратегія розвитку порту Південний включає і капіталовкладення з боку підприємства у ж/д станцію Берегова.
Нагадаємо, 16 січня на буксирне обслуговування замовників групи ТИС.
Раніше в миколаївському філіалі Адміністрації морських портів України заявили про намір для великовантажного автотранспорту, що прямує в Миколаївський морський порт.