У лондонському аеропорту Хітроу може з’явитися злітна смуга під нахилом

Залізничні новини Переглядів: 17.01.2018, 11:42

Третя злітно-посадкова смуга в лондонському аеропорту Хітроу може бути побудована під нахилом, оскільки компанії-оператору необхідно знизити вартість проекту на 2,5 млрд фунтів стерлінгів (3,4 млрд доларів). Про це повідомляє Інтерфакс з посиланням на інформацію оператора аеропорту.
В даний час Хітроу розглядає три варіанти довжини ЗПС — від 3,2 км до 3,5 кілометра.
Будівництво ЗПС під нахилом дозволить обійти лондонську кільцеву дорогу M25 і уникнути масштабних підземних робіт.
Крім того, найбільший аеропорт Європи пропонує поетапне введення в експлуатацію нових терміналів та будівництво дорожніх розв’язок.
Поточна оціночна вартість проекту розширення Хітроу — 16 млрд фунтів, проте такий рівень витрат зажадає істотного підвищення зборів з авіакомпаній. Так, British Airways — найбільша з авіакомпаній, що використовують Хітроу, — поки не дала згоди на розширення через надмірно високу вартість і закликала керівництво аеропорту будувати більш коротку (і дешеву) ЗПС.
Хітроу в минулому році обслужив рекордну кількість пасажирів — 78 млн, що на 3,1% вище показника 2016 року, свідчать офіційні дані аеропорту. У відсутність третьої ЗПС авіакомпаніям довелося використовувати більш великі літаки і підвищувати їх заповнюваність.