Кабмін прийняв рішення про створення в Україні Морської адміністрації — Омелян

Залізничні новини Переглядів: 17.01.2018, 13:38

Кабінет міністрів на засіданні 17 січня прийняв рішення про створення Морської адміністрації України, яка заробить 1 серпня 2018 року. Це буде центральний орган влади, відповідальний за розвиток в країні торговельного мореплавства. Його буде курирувати глава Мінінфраструктури (МІУ).
«Видано постанову Кабміну про створення Морської адміністрації з 1 серпня 2018 року», — повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян на своїй сторінці в Facebook.
Він додав, що новий орган буде координувати роботу 13 морських портів, відповідати за безпеку судноплавства і буде представляти Україну на міжнародному рівні.
«Морська адміністрація функціонує в абсолютній більшості морських держав світу. Важливо, що відтепер Україна в клубі морських держав на відповідному офіційному рівні», — зазначив Омелян.
Нагадаємо, сьогодні в Україні за формування та реалізацію державної політики в галузі морського та річкового транспорту відповідає МІУ, а основну частину функцій щодо забезпечення безпеки торговельного мореплавства виконує підвідомча МІУ «Укртрансбезпека».
Морська адміністрація повинна стати головним органом держави, який буде стежити за виконанням Україною конвенцій Міжнародної морської організації (IMO) та забезпечувати умови для розвитку торгового мореплавання. Вона в тому числі, ймовірно, буде відповідальна за проведення пошуково-рятувальних операцій, за сертифікацію кваліфікації моряків, за ведення регістру судноплавства, питання гідрографії та захисту морського середовища.
Читайте також Морська адміністрація: міжнародний досвід та завдання для України