В Узбекистані завершено будівництво лінії, спрямляющей маршрут між Ташкентом і Ургенчем

Залізничні новини Переглядів: 17.01.2018, 14:31

Відстань між центральною і західною частинами Узбекистану значно скоротилося з офіційним завершенням будівництва 1 грудня 2017 р. прямій лінії довжиною 355 км від Навої (знаходиться на північ від Бухари), до Мискіна, поблизу кордону з Туркменістаном. Із запуском цієї лінії відстань між Ташкентом і Ургенчем скоротилося на 75 км. Існуюча залізниця проходить кружним шляхом через Учкудук.

Як повідомляє АТ «Узбекистон темир йулларі», будівельно-монтажні роботи почалися одночасно з двох сторін в грудні 2016 р. В ході прокладання лінії побудовані 121 штучна споруда, 12 мостів і 6 шляхопроводів, 5 станцій (Янгиабад, Тузтепа, Учачик, Сузакдор, Даутепа) і 5 роз’їздів (Машак, Азанир, Алабуга, Жакасай, Акчука). Обсяг земляних робіт перевищив 21,2 млн м3.

На першому етапі експлуатації на лінії будуть курсувати лише вантажні потяги. Тепловозная тяга буде використовуватися до завершення робіт з електрифікації.

Перевезення пасажирів планується розпочати пізніше, після завершення обкатки нової інфраструктури. У перспективі залізницею буде налагоджено рух високошвидкісних поїздів Afrosiyob, що дозволить створити сприятливі транспортні можливості для включення в туристичні маршрути відвідування Бухари і Хіви крім Ташкента і Самарканда (фото: «Узбекистон темир йулларі»).