В Узбекистані реалізуються великі проекти електрифікації залізниць

Залізничні новини Переглядів: 17.01.2018, 14:31

В Узбекистані реалізується низка великих проектів з розвитку національної залізничної мережі. У їх числі — запуск вантажного руху на новій лінії Бухара — Мискен, будівництво її продовження до Хіви, електрифікація ділянки Карші — Термез, проведення тендерів на електрифікацію лінії у Ферганській долині.

Церемонія з приводу завершення електрифікації на змінному струмі 25 кВ, 50 Гц лінії Карші — Термез протяжністю 325 км відбулася 9 січня 2018 р. Кредит на суму 221 млн дол. США був наданий Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA). Цей проект вартістю 327,6 млн дол. США завершує електрифікацію всього коридору довжиною 831 км від Ташкента до Термеза на річці Амудар’я, по якій проходить кордон з Афганістаном. Очікується, що заміна дизельної тяги на електричну дозволить на третину скоротити експлуатаційні витрати як у вантажному, так і в пасажирському повідомленні на даному гористому маршруті, а також збільшити швидкість руху, пропускну здатність і знизити екологічний вплив на навколишнє середовище.

В рамках даного проекту побудовано шість тягових підстанцій, які здатні працювати в складних кліматичних умовах. Споруджено також об’єкти зовнішнього енергопостачання, встановлені сучасні системи зв’язку і контролю, реконструйовано локомотивне депо Термез.

Оголошені тендери на проведення електрифікації одноколійної лінії довжиною 145 км, що зв’язує Пап, Наманган і Андижан у Ферганській долині. Відкриття електрифікованого ділянки Ангрен — Пап у червні 2016 р. вже пов’язав цю лінію з мережею залізниць Узбекистану. Проект вартістю 177 млн дол. США фінансується з коштів АТ «Узбекистон темир йулларі» і держбюджету. Крім того, кредитна угода на 80 млн дол. США підписано з Азіатським банком розвитку. Ці кошти підуть на придбання матеріалів та обладнання, а також на оплату консультаційних послуг. Завершення робіт планується у другому кварталі 2020 р. Передбачається, що в результаті час у дорозі між Ташкентом і Наманганом складе 3 ч. Цей же банк надає фінансову підтримку у закупівлі 8 пасажирських і 16 вантажних електровозів.

Крім того, ведеться будівництво лінії довжиною 31,7 км з Ургенча в Хиву. Продовження маршруту поїзда Afrosiyob (Talgo 250) спростить туристам відвідування Хіви, а нову будівлю вокзалу буде побудована в традиційному для регіону архітектурному стилі.

Раніше за розробленим АТ «Боштранслойиха» проектом протягом одного року було побудовано 355 км шляху з Бухари в Мискен. Спочатку планувалося, що лінія візьме початок в Навої, однак відправною точкою стала Бухара. Будівництво одночасно велося з обох напрямків, а стикування відбулася в день незалежності країни 1 вересня 2017 р. Згідно прийнятої технології експлуатації за новою одноколійної лінії спочатку будуть курсувати лише вантажні потяги. Перевезення пасажирів почнуться пізніше. Надалі планується цю лінію електрифікувати (фото: «Узбекистон темир йулларі»).

Тов Центр Трубоізоляція