Вірменія відкладає будівництво залізниці в Іран з-за проблем з завантаженням магістралі

Залізничні новини Переглядів: 17.01.2018, 19:54

Вірменія відкладає плани будівництва залізниці у напрямку Ірану, вважаючи, що в нинішній економічній ситуації можуть виникнути проблеми із завантаженням магістралі.
За словами прем’єр-міністра країни Карена Карапетяна, реалізація проекту залежить від потенційних товарних потоків, інформує ЦТС з посиланням на Інтерфакс-Україна.
За його словами, обсяг товарообігу між Вірменією та Іраном незадовільний.
«Тільки за 10 місяців товарообіг, без урахування енергетики, склав 62,5 млн дол. Це мізерна сума. Ми звернемося до питання будівництва залізниці, як тільки активізуємо ринок і зрозуміємо, що як транзитна країна ми можемо рухатися вперед», — зазначив Карапетян.
Зазначимо, що переговори про тривають кілька років. У січні 2013 року Мінтранс Вірменії оголосив про початок реалізації двох проектів — «Південна залізниця» та «Південна швидкісна дорога» (автомобільна) у напрямку Ірану загальною вартістю 3 млрд дол. Обидва повинні стати частиною міжнародного транспортного коридору «Північ-Південь», який, згідно з прогнозами, буде грати ключову роль у поліпшенні транспортного сполучення в регіоні і стане найкоротшим маршрутом перевезень між портами Чорного моря і Перської затоки.
У 2016 році був підписаний меморандум про взаєморозуміння по залізничному проекту між ЗАТ «Південно-Кавказька залізниця» (дочірня структура ВАТ РЖД), Міністерством транспорту і зв’язку Вірменії та інвесткомпанією «Расиа ФЗЭ», яка повинна була здійснити фінансування, проектування і будівництво. Однак у листопаді 2014 року через порушення передбачених угодою строків та інших зобов’язань.
В даний час залізничне сполучення з Вірменії блокується з боку Туреччини і Азербайджану. Немає прямого залізничного сполучення і з Росією: поїзди з Вірменії йдуть тільки в Грузії, а далі вантажі переправляються поромом або автотранспортом.

Тов Центр Трубоізоляція