Клайпедський порт налаштувався на відтік вантажопотоку в 2018 році

Залізничні новини Переглядів: 17.01.2018, 19:54

Клайпедський морський порт у 2018 році планує перевалити 42,5 млн тонн вантажів, що на 1,2% менше порівняно з показником 2017 року (43,01 млн тонн). Про це повідомив директор порту з маркетингу та загальним справах Артурас Друнгилас на прес-конференції в середу, 17 січня, передає Інтерфакс.
«Якщо дивитися на перспективу, то наші прогнози кілька консервативні. В цьому році ми намічаємо вантажообіг приблизно 42,5 млн тонн. Зниження (порівняно з 2017 роком) переважно може бути обумовлено зменшенням перевалки нафтопродуктів, що і в минулому році скорочувалася», — зазначив Друнгилас.
За його словами, навантаження нафтопродуктів скорочуються вже не перший рік. «Має місце геополітичне наслідок — прагнення переорієнтувати вантажі з портів Балтійських держав», — констатував Друнгилас.
Разом з тим, він очікує зростання перевалки в порту інших видів вантажів.
Глава Литовської асоціації морських вантажних компаній, директор Biriu kroviniu terminalas (Клайпедський термінал сипучих вантажів) Відмантас Дамбраускас не бачить причин, за якими найближчим часом повинен скоротитися оборот білоруських вантажів в Клайпедському порту. «Білоруські підприємства, в тому числі і державні, далекі від політики, ніхто туди не втручається і не дає команд, куди везти і за скільки вантажити. Є витрати, там вони достатньою мірою контролюються державою, підприємства зацікавлені везти дешевше і швидше», — заявив він на прес-конференції.
За його словами, занепокоєння можуть викликати тільки навантаження нафтопродуктів. Імпортовану з Росії нафту Білорусь переробляє на своїх заводах і частина продуктів експортує через Клайпедський порт. «У росіян є певні важелі. <…> Що стосується добрив, деревини та інших вантажів, які виробляються в Білорусі, то, на мій погляд, все буде вивезено через Клайпеду», — сказав Дамбраускас.
Білоруські вантажі становлять близько однієї третини всього вантажообігу Клайпедського порту.
Клайпедський морський порт у 2017 році збільшив перевалку вантажів на 7,2% до 43,01 млн тонн вантажів, що стало новим рекордом в історії порту. Найбільш помітно зросла перевантаження насипних вантажів — на 14,9% до 19,093 млн тонн. Обсяг перевалки наливних вантажів збільшився на 2,8% до 11,486 млн тонн генеральних вантажів — на 0,7% до 12,439 млн тонн.

Тов Центр Трубоізоляція