З лютого УЗ остаточно перейде на перевезення у власних вантажних вагонах за ринковими тарифами

Залізничні новини Переглядів: 18.01.2018, 10:30

Правління ПАТ УЗ затвердило процедуру визначення плати за використання вагонів «Укрзалізниці», завершивши процес дерегуляції вагонної складової тарифу для парку власних вагонів компанії. У повному обсязі зміни в тарифоутворенні вступлять в силу з 19 лютого 2018 року.
Про це повідомляє ЦТС з посиланням на інформацію, надану ПАТ «Укрзалізниця».
Нагадаємо, що Міністерство юстиції 20 грудня , згідно з яким з 2012 року на використання інвентарного парку вантажних вагонів «Укрзалізниці» діяли занижені тарифи. Як тоді сказав міністр інфраструктури України Володимир Омелян, УЗ отримала право встановлювати ринкові тарифи на використання своїх вагонів вже з 22 грудня 2017 року.
В УЗ відзначають, що до цих пір ціна на послуги перевезення парком вагонів «Укрзалізниці» встановлювалися державою. Як наслідок, вона була значно нижче тієї, яку платять реальні вантажовідправники. Компанія недоотримало доходи, а різниця між фіксованою та ринковою вартістю вагонів потрапляла до компаніям-посередникам або провокувала корупційні схеми всередині УЗ. За деякими оцінками, обсяг цього специфічного ринку може становити до 5 млрд грн на рік.
«Прийняті сьогодні рішення, в першу чергу, дозволять збільшити надходження коштів на розвиток компанії. Ми розраховуємо також, що такий крок унеможливить корупційні схеми в цьому сегменті, в тому числі, з боку наших співробітників», — прокоментував підсумки вчорашнього засідання правління ПАТ УЗ в. о. голови правління компанії Євген Кравцов. «Ми очікуємо ліквідації штучного дефіциту вагонів і зниження вартості перевезення для кінцевого споживача за рахунок вирівнювання співвідношення попиту і пропозиції вагонів на ринку», — зазначив він.
Дерегуляція вагонної складової буде впроваджуватися у два етапи. На першому з них застосовуватиметься формульний розрахунок щоденної оплати за вчинення послуги перевезення у вагонах ПАТ «Укрзалізниця». Він базується на 4 складових: вартість нового вагона на ринку, вартість ремонтів протягом терміну експлуатації вагона конкретного типу, рентабельність на рівні близько 10% і дисконтування грошових потоків у часі.
В УЗ заявляють, що ставки плати за використання власних вагонів ПАТ будуть нижчими, ніж ринкові. Наприклад, плата за користування піввагоном «Укрзалізниці» складе 542 грн в добу (без ПДВ), зерновозом — 655 грн на добу (без ПДВ), критим вагоном — 570 грн на добу (без ПДВ). Актуалізація цін буде відбуватися не рідше, ніж раз на три місяці.
На другому етапі буде впроваджена система щоденних електронних торгів у співпраці з командою «Prozorro. Продажу «. Так, на торги буде виставлятися частину порожнього парку. За їх результатами буде визначатися ціна для всього парку вагонів за видами на певну дату. Паралельно, за замовленням «Укрзалізниці», одна з компаній великої четвірки складе свій індекс вартості послуг з перевезення.
Як писав ЦТС, ринкове підвищення провізної плати для державних піввагонів і ринкову вагонну складову Кабінет міністрів встановив ще 1 лютого 2017 року, однак тарифна рада при Мінінфраструктури рекомендував погодити проект наказу про внесення змін до Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом та пов’язані з ними послуги, яким вводиться дерегуляція вагонної складової, лише 2 листопада.

Тов Центр Трубоізоляція