Верховна Рада прийняла закон про приватизацію держмайна

Залізничні новини Переглядів: 18.01.2018, 15:47

Верховна Рада України на засіданні 18 січня 2018 року прийняла закон про приватизацію державного майна. За відповідне рішення проголосували 266 нардепів, передає ЦТС.
Закон встановлює спрощену класифікацію об’єктів приватизації на об’єкти малої і великої приватизації; вимоги до покупців об’єктів приватизації та обмеження щодо їх участі у приватизації; відповідальність за недостовірність, неповноту представлених документів; розширено коло об’єктів, які можуть підлягати приватизації.
Зокрема, приватизації не підлягають казенні підприємства та об’єкти, необхідні для виконання державою своїх основних функцій, для забезпечення обороноздатності держави, та об’єкти права власності українського народу, майно, що становить матеріальну основу суверенітету України.
Перелік об’єктів комунальної власності, що підлягають приватизації, приймається місцевою радою. Включення нових об’єктів до цього переліку здійснюється шляхом прийняття окремого рішення по кожному об’єкту комунальної власності.
Крім того, змінюється підхід до продажу малих і великих підприємств. Новий закон чітко встановлює 11 місяців для об’єктів великої приватизації та 5 місяців — для малої. Передбачається, що якщо вартість активів підприємства за останній рік перевищила 250 млн гривень, то це великий об’єкт приватизації, який буде продаватися з залученням радника, все менше — це мала приватизація, яка буде проходити виключно на електронних платформах. Документ також встановлює чіткий порядок приватизації; вимоги до формування і затвердження переліків об’єктів, що підлягають приватизації; порядок прийняття рішення про приватизацію. Ініціювати приватизацію об’єктів зможуть державні органи приватизації, уповноважені органи управління, інші суб’єкти управління об’єктами державної власності або покупці.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що .
У вересні ж голова Фонду державного майна заявив, що держорган має намір провести навесні 2018 року.