Інфраструктурний день. 18 січня

Залізничні новини Переглядів: 19.01.2018, 04:09

Ключові новини про транспорт та інфраструктуру в Україні і світі за день.

Реформа
Верховна Рада прийняла закон про приватизацію держмайна. Він встановлює спрощену класифікацію об’єктів приватизації (об’єкти малої і великої приватизації), а також вимоги до покупців і обмеження щодо їх участі у приватизації і т. п.
Правління УЗ затвердило процедуру визначення плати за користування вагонами компанії, завершивши процес дерегуляції вагонної складової тарифу для парку власних вагонів. У повному обсязі зміни в тарифоутворенні набудуть чинності 19 лютого 2018 року.

Порт
Термінали всіх форм власності, що працюють у морському порту Південний, збільшили перевалку вантажів до 41,898 млн тонн, що на 6,6% більше, ніж в 2016 році. Про це свідчать фактичні дані Адміністрації морпортів (АМПУ).

Авіація
В Узбекистані готові відновити пряме авіасполучення з Україною для розвитку туризму, заявив голова Держкомтуризму країни Азіз Абдухакимов.
Бразильська компанія Embraer скоротила поставки літаків клієнтам на 7,1% у 2017 році. Замовникам передані 101 комерційний літак і 109 бізнес-джетів.
Найбільша турецька авіакомпанія Turkish Airlines в 2017 році перевезла понад 600 тис. пасажирів на власних рейсах з/в Україну, що на 18% більше, ніж в 2016 році.
Мексиканська авіакомпанія Interjet розібрала 4 з 22 своїх літаків Sukhoi Superjet 100, щоб забезпечити запчастинами інші.
Сумарний пасажиропотік аеропортів Польщі в 2017 році склав понад 40 млн осіб, що на 1,6 млн більше, ніж все населення країни. Такий показник був досягнутий вперше за всю історію цивільної авіації в Польщі.
Новий замовлення врятує найбільший у світі пасажирський літак від забуття. Airbus нарешті домовився з флагманом авіаперевезень ОАЕ компанією Emirates.

«Укрзалізниця»
УЗ ввела функцію замовлення квитків з пересадками. Сайті booking.uz.gov.ua тепер пропонує альтернативний варіант поїздки з пересадкою в разі, якщо немає прямого поїзда між бажаними населеними пунктами.
УЗ перевезла за рік у вагонах-трансформерах 388,8 тис. пасажирів. Перший рейс з таким рухомим складом відбувся 17 січня 2017 року за маршрутом Київ — Івано-Франківськ, потім з’явилося напрямок Київ-Запоріжжя.
УЗ планує заробити додатково 12 млрд гривень на перевезення вантажів у 2018 році. В розрахунку доходів від вантажних перевезень враховано застосування системи зближення класів тарифів на перевезення вантажів, а також зростання обсягів перевезень вантажів на 1,8%.
УЗ в 2018 році має намір освоїти капітальних інвестицій на суму 26,948 млрд гривень, що становить лише 46,5% від потреби в капинвестициях.
В УЗ прогнозують зниження обсягів пасажирських перевезень в 2018 році, проте не набагато.

Річка
По Дніпру в 2017 році перевезено 8,095 млн тонн вантажів — на 1,7 млн тонн або на 26% більше порівняно з попереднім роком. Про це свідчать дані Річкової інформаційної служби водних шляхів України.
ЄБРР виділить «Нібулону» до 50 млн доларів на розвиток зернової логістичної інфраструктури. Проект включає будівництво річкових терміналів, перевантажувального крана, річкового флоту і розширення терміналу в Миколаєві.

Логістика
Автодорога Via Carpatia, яку планується побудувати до 2025 року, позитивно вплине на розвиток литовського порту Клайпеда і негативно позначиться на портах Польщі. Щоб цього уникнути, кінцевим пунктом дороги повинна стати не Клайпеда, а Гданськ і Гдиня, заявив глава Адміністрації порту Гданськ Лукаш Грейнке.

Інновації
Вакуумні поїзди Hyperloop об’єднають аеропорти Лондона в одну транспортну мережу. Це дозволить пасажирам подорожувати між Хітроу, Гатвіком і Станстедом всього за 5-7 хвилин.

Тов Центр Трубоізоляція