В Україні з автоаптечек приберуть зеленку, але додадуть засіб зупинки кровотечі

Залізничні новини Переглядів: 19.01.2018, 13:19

У МОЗ України заявили, що найближчим часом в країні оновлять склад автомобільних, автобусних та мотоциклетних аптечок — їх забезпечать засобами першої допомоги при ДТП і позбавлять від медпрепаратів.
Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію Міністерства охорони здоров’я України.
Міністерство вже підготувало та подало на узгодження відповідний проект наказу.
В оновлених аптечках не буде медичних препаратів — зеленки, таблеток, які мають термін придатності і далеко не завжди вчасно оновлюються в аптечці. Крім того, ліки не знадобляться при наданні екстреної допомоги неспеціалістами. Це світовий досвід — не включати лікарські засоби в обов’язковий склад автомобільних аптечок. При необхідності ви можете доповнити власну аптечку необхідними вам ліками, заявляють у МОЗ.
У відомстві зазначають, що, за статистикою, причиною приблизно 80% смертей в результаті ДТП до приїзду бригади екстреної медичної допомоги є масивна кровотеча. Тому в мінімальну комплектацію аптечки насамперед будуть входити необхідні засоби для зупинки кровотечі: бинти різної ширини, серветки тощо. Замість гумового джгута в автомобільній аптечці буде механічний засіб для зупинки кровотечі по типу «САТ», яке можна накласти собі самостійно. І абсолютно всі медичні аптечки — мотоциклетні, автомобільні та автобусні — будуть оснащені інструкцією з покроковими діями при ДТП.