Робоча група МІУ вивчить потенційні місця для будівництва нового аеропорту у Днипре

Залізничні новини Переглядів: 19.01.2018, 14:19

2 лютого Дніпро відвідає робоча група Міністерства інфраструктури України для того, щоб вивчити можливі локації, де може бути побудований новий аеропорт обласного центру. Вже в 2018 році можливе оголошення тендеру на будівництво. При цьому, злітно-посадкову смугу можуть залишити стару, обмежившись її реконструкцією.
Про це пише видання Вісті Придніпров’я, посилаючись на інформацію народного депутата Тетяни Рычковой та в. о. голови Днипровской РДА Дніпропетровської області Сергія Сусловича.
Видання уточнює, що фахівці Міністерства інфраструктури визначать розташування нових державних злітно-посадкової смуги та терміналу Дніпровського аеропорту. Така договороенность була досягнута з міністром інфраструктури Володимиром Омеляном.
«На сьогодні є кілька місць, де можна розташувати аеропорт. Члени робочої групи побувають на всіх локаціях і нададуть свої рекомендації. Ми не маємо наміру затягувати з початком робіт, і вже працюємо. В цьому році буде проект, буде оголошено конкурс в Prozorro на будівництво», — заявила Т. Ричкова.
У свою чергу С. Сусловіч повідомив, що МІУ запропоновано два варіанти розташування об’єктів. «За результатами візиту фахівців визначимося з цим питанням, також будуть узгоджені бюджет і терміни проектних і будівельних робіт, технічні параметри, видано відповідні нормативно-правові документи. Не виключено, що мова буде йти не про будівництво нової, а про реконструкцію існуючої злітної смуги, яка перебуває у державній власності, але конкретно можна буде говорити тільки після візиту робочої групи і висновків фахівців», — зазначив чиновник.
Міністр інфраструктури підтвердив дану інформацію, написавши на своїй сторінці у Facebook: «Один з постійних запитань: коли вирішиться ситуація з аеропортом Дніпра? Спільно з народними депутатами та місцевими керівниками області починаємо в лютому 2018!».
Нагадаємо, термінал аеропорту зараз знаходиться у приватній власності, злітно-посадкова смуга — у державній.
Минулої осені Володимир Омелян заявляв, що в державну чи муніципальну власність. «Це класичний приклад того, наскільки монополія вбиває ринок. Аеропорт Дніпро в руках компанії групи Коломойського. Замість того, щоб відкрити можливість для польоту всім, вони створили комфортні умови для «Дніпроавіа» і Австрійських авіаліній, які є їх партнером», — зазначив тоді Ст. Омелян.
Крім того, авіакомпанія хотіла відкрити рейс Мінськ-Дніпро, але її туди не пустили.

Тов Центр Трубоізоляція