У 2018 році АМПУ вперше залучить кредит на 1,6 млрд грн від міжнародних донорів

Залізничні новини Переглядів: 19.01.2018, 14:45

У 2018 році Адміністрація морських портів України вперше має намір залучити кредит від МФО у розмірі 1,6 млрд грн. Ця сума закладена у фінансовому плані держпідприємства і обумовлена недостатнім фінансуванням галузі через значних відрахувань до держбюджету.
Про це розповів в. о. голови ДП «Адміністрація морських портів України» Райвіс Вецкаганс в інтерв’ю ЦТС.
«Якщо говорити про достатність фінресурсів у зв’язку з тим, що ми знижуємо портові збори і рівень відрахувань до бюджету, то ми у фінплані на 2018 рік заклали отримання кредиту у розмірі 1,6 млрд грн. Це є самим правильним інструментом для залучення капінвестицій в нормальній європейській практиці. Раніше в Україні такий інструмент не використовували, так що у нас буде, можна сказати, дебют. Сьогодні ми вже працюємо з ЄБРР, ЄІБ, КfW та Ексімбанком Китаю», — пояснив топ-менеджер.
«Ми ведемо дискусію з Мінінфраструктури, урядом про те, що податки обов’язково необхідно знижувати. Але оскільки історично ці відрахування є важливими для формування держбюджету, знижувати їх треба поступово. Ми раді, що перший крок у цьому напрямку вже було зроблено, і з 1 січня обсяг відрахувань до бюджету знижено до 50%. Тим не менш, паралельно ми розглядаємо і інші інструменти у вигляді залучення кредитів і грантів для розвитку інфраструктури наших портів», — додав Р. Вецкаганс.
Нагадаємо, що був затверджений Кабміном 20 грудня 2017 року. Затверджений фінплан передбачає збільшення рівня чистого доходу підприємства на 7,7% порівняно з 2017 роком. Планується, що цей показник складе 8,4 млрд грн. Чистий прибуток очікується на рівні 3,3 млрд грн. Відрахування в бюджет складуть 4,5 млрд грн.
Згідно з документом, капітальні інвестиції АМПУ в розвиток портів у 2018 році складуть майже 4,3 млрд грн.
Раніше ЦТС вже повідомляв, що відповідною постановою знизив норму відрахування чистого прибутку до державного бюджету державним підприємством «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) до 50% до 75% з 1 січня 2018 року.