У Великобританії можуть з’явитися поїзда на паливних елементах і з живленням від акумуляторів

Залізничні новини Переглядів: 19.01.2018, 15:39

Міністр транспорту Великобританії К. Грейлінг (Ch. Grayling) 18 січня 2018 р. під час обговорення в палаті громад рішення уряду щодо відмови від електрифікації магістралі Midland північніше Кеттеринга заявив, що вважає пріоритетним перехід до поїздів, що використовують альтернативні джерела енергії. Він розраховує, що в найближчому майбутньому на залізницях Великобританії з’являться електропоїзди з гібридним приводом, що передбачають живлення від акумуляторних батарей, і поїзди з живленням від паливних елементів, в яких використовується водень. При цьому міністр висловив надію, що поїзди на паливних елементах можуть бути введені у Великобританії найближчим часом.

У Німеччині в даний час тривають випробування першого регіонального поїзда Coradia iLint на паливних елементах, розробленого компанією Alstom. Транспортна адміністрація німецької землі Нижня Саксонія LNVG вже замовила компанії Alstom 14 таких поїздів.

Компанії Bombardier і Siemens займаються роботами по створенню електропоїздів, обладнаних акумуляторами для харчування при русі по неэлектрифицированным лініях.

Компанія Bombardier заявила, що не буде випускати поїзда Talent 3 в дизельному варіанті (див. «ЖДМ», 2016, № 10, с. 18 ‒ 19). Замість цього поїзда будуть комплектувати літій-іонними батареями з можливістю швидкої підзарядки. Bombardier володіє технологією безконтактної зарядки PRIMOVE, яка була вперше представлена на виставці InnoTrans 2014 і призначена як для рейкового, так і для автомобільного транспорту.

Можливість живлення тягового обладнання від акумуляторних батарей при проході неелектрифікованих ділянок закладена в концепцію електропоїздів сімейства Mireo компанії Siemens (див. «ЖДМ», 2017, № 4, с. 45 ‒ 51) (фото: Alstom).