Кілька компаній визначили майбутнє світових автомобільних вантажоперевезень

Залізничні новини Переглядів: 22.01.2018, 10:23

Підвищений інтерес до трейлерному электротягачу Tesla Semi — це «перша ластівка» масштабної тенденції, яка повністю змінить майбутнє автомобільних вантажоперевезень, пише teknoblog.ru. Передзамовлення на електричні вантажівки вже розмістили такі великі клієнти, як United Parcel Service (UPS), Anheuser-Busch, Walmart, PepsiCo і J. B Hunt.
Паливо є ключовою складовою вартості вантажоперевезень, його частка — 40%. Компанії витрачають на заправку кожного зі своїх вантажівок з бензиновим або дизельним двигуном понад 60 тис. доларів в рік. Электротягач зводить паливні витрати практично до нуля, і в масштабах великих корпорацій йдеться про мільярди доларів на рік, відзначає ресурс The Energy Collective.
Розуміють це не тільки в Tesla. За місяць до презентації компанії Ілона Маска электротягач представила компанія Cummins, яка раніше займалася лише дизельними машинами — її прототип називається Class Concept 7 Urban Hauler EV.
Це повністю електричний вантажний тягач, який отримав назву AEOS. Його двигун живить новітній батарейний блок, що має при відносно невеликій масі збільшену потужність. У результаті вантажівка витрачає менше часу на підзарядку.
Вантажопідйомність тягача становить 10 тонн, і, зарядивши свій акумулятор за одну годину, вантажівка зможе проїхати з вантажем 100 миль (160 кілометрів). У Cummins вважають, що така машина ідеальна для доставки великих вантажів із пригорода в місто і назад.
Також незадовго до презентації Tesla Semi на автосалоні в Токіо автовиробник Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation (MFTBC, «дочка» Daimler), представив великотоннажний 23-тонну вантажівку з повністю електричним приводом.
E-FUSO One Vision, здатний перевозити до 11 тонн вантажу, може проїхати до 350 км без підзарядки і перевозити до 11 тонн вантажів. Це всього на дві тонни менше, ніж перевозять такого ж класу вантажівки з дизельними двигунами, говориться в презентації Daimler. Ємність блоку акумуляторних батарей цього электрогрузовика становить 300 кіловат/годину.
Nikola Motor Company, яка позиціонує себе як конкурент Tesla Semi, презентувала перший у світі вантажівка з гібридною електричною силовою установкою. Модель отримала назву Nikola One, і її промисловий випуск почнеться в 2020 році.
Двигун машини — повністю електричний, він отримує енергію від літій-іонних акумуляторів за класичною схемою. Інновація тут в тому, що вантажівки не потрібна підзарядка від мережі, акумулятори прямо на ходу постачає електрикою установка на водневих паливних елементах.
Запас ходу Nikola One на одній заправці водневим паливом може досягати 1,93 тис. кілометрів. Потужність двигуна машини — 1000 л. с., а маса шестиколісний тягача в залежності від комплектації становить від 8,2 до 9,5 тонни.
В найближчому майбутньому експерти чекають зниження виробництва звичайних дизельних вантажівок, так як все більше великих компаній зроблять вибір на користь электрогрузовиков, які хоч і дорожче, але можуть виявитися економічніше на практиці.