Зростання вантажоперевезень по Дніпру на 26% — добре, але має бути на порядок більше, — нардеп

Залізничні новини Переглядів: 22.01.2018, 10:23

Народний депутат України, заступник голови транспортного комітету ВРУ Борис Козир оптимістично оцінює позитивну динаміку річкових вантажних перевезень в минулому році, але вважає, що показники повинні бути на порядок вище. Для цього потрібні законодавчі зміни.
Про це він розповів ЦТС, коментуючи оприлюднену раніше ЗМІ інформацію про зростання на 26% у 2017 році вантажопотоку по Дніпру.
«Звичайно ж, добре, що річкове судноплавство в Україні оживає, і та динаміка минулого року на Дніпрі на рівні 26%, про яку повідомляється, — це ознака того, що потенціал річки у нас є і поки він не розкритий. Але тут є й інший момент, на який варто звернути увагу. Зростання відбулося за рахунок досить низької бази попереднього періоду — в 2016 році по Дніпру минуло лише шість з половиною млн тонн вантажів. У той час як потенціал Дніпра оцінюється в 30-35 млн тонн в рік. А в цілому річкові вантажоперевезення могли б досягати 60 млн тонн на рік. На сьогодні ж частка перевезень по річці становить у загальному вантажопотоці країни скромний 1%», — заявив нардеп.
У зв’язку з цим він в черговий раз поскаржився, що «в 2017 році парламент так і не зміг розглянути й ухвалити законопроект №2475а, що дає розвиток внутрішнього водного транспорту. Але те, що законопроект підтримують європейські інституції і профільне міністерство, дає привід для оптимізму з приводу долі цього законопроекту».
Нагадаємо, що по Дніпру в 2017 році перевезено 8,095 млн тонн вантажів — на 1,7 млн тонн або на 26% більше порівняно з попереднім роком. Контейнерообіг на Дніпрі збільшився на 13,8% — у 2017 році було перевезено 1948 контейнерів.

Тов Центр Трубоізоляція