Пасажиропотік аеропортів Литви майже вдвічі перевищив населення країни

Залізничні новини Переглядів: 22.01.2018, 11:31

Аеропорти Литви в 2017 році обслужили 5,2 млн пасажирів, що на 8% більше . Таким чином пасажиропотік повітряних гаваней балтійської країни в 1,85 рази перевищив чисельність її населення. Про це ЦТС повідомили в держкомпанії Lietuvos oro uostai, яка управляє аеропортами Литви.
Найбільша кількість пасажирів,, як і в попередні роки, обслужив аеропорт Вільнюса — 3,7 млн осіб. Лідером за темпами зростання виявився аеропорт Каунас, поліпшив свої показники на 60%.
«Кількість пасажирів, обслужених в аеропорту Каунас, зросла на 60% і досягло майже 1,2 млн пасажирів. Такі вражаючі результати були зумовлені реконструкцією злітно-посадкової смуги аеропорту Вільнюса, під час якої у повітряних воротах країни протягом 35 днів не було авіаційної діяльності, а всі рейси були переведені в Каунас», — зазначив виконавчий директор Lietuvos oro uostai Донатас Воверис. З цієї причини аеропорт Вільнюса показав незначне падіння за підсумками року — на рівні 1%.
Самий маленький аеропорт Литви — Паланга — закінчив рік з позитивною динамікою. Прибережний аеропорт обслужив близько 297,2 тис. пасажирів, що на 13% більше, ніж в 2016 році.
Незмінними залишилися найпопулярніші країни, які літають пасажири з аеропортів Литви або назад. 19% пасажирів віддали предпрочтение Великобританії, 9% — Німеччини, 7% — Норвегії. Якщо говорити про напрямках, то вони теж не змінилися: Лондон-Лутон (Wizz Air, Ryanair), Копенгаген (Ryanair, SAS), Франкфурт (Lufthansa), Лондон-Станстед (Ryanair) і Рига (airBaltic).
Також виконавчий директор Lietuvos oro uostai Донатас Воверис висловив надію, що в 2018 році пасажиропотік аеропортів Литви наблизиться до позначки 6 млн.

Тов Центр Трубоізоляція