Україна подасть меморандум по Криму в рамках Конвенції по морському праву 19 лютого — МЗС

Залізничні новини Переглядів: 22.01.2018, 17:00

Україна має намір 19 лютого подати меморандум в рамках позову в Міжнародний трибунал ООН по морському праву (Гамбург, Німеччина) про порушення Росією Конвенції ООН по морському праву, заявила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, передає ЦТС з посиланням на Інтерфакс-Україна.
«Вже 19 лютого… ми подаємо наш меморандум, в якому фактично звинувачуємо Росію в узурпації наших прав, прав України як прибережного морського держави, де наводимо всі порушення, пов’язані з Чорним, Азовським морями, Керченською протокою, будівництвом Кримського мосту», — сказала вона на прес-конференції за підсумками діяльності української дипломатії в 2017 році і пріоритетам на 2018 рік в понеділок у Києві.
Заступник міністра зазначила, що після подачі цього меморандуму у Росії буде три місяці на підготовку заперечень щодо юрисдикції Міжнародного трибуналу розглядати дане питання.
«Очевидно, що вони будуть йти з цими запереченнями, оскільки вважають, що Крим — це територія Російської Федерації, але не визнана ніким», — додала вона.
Зеркаль також повідомила про підготовку Україною другого меморандуму з даного питання, в якому обґрунтовує свій статус прибережної держави.
Нагадаємо, в грудні на споруджуваному Керченській мосту . А пізніше стало відомо, що із-за помилки будівельників він подорожчав .