У цьому році «Укрзалізниця» випустить внутрішніх облігацій на 2 млрд грн

Залізничні новини Переглядів: 23.01.2018, 10:35

У 2018 році ПАТ «Укралізниця» передбачив залучити запозичень у сумі 18,7 млрд грн, з яких 2 млрд грн складуть внутрішні облігації.
Також передбачено повернення позик, взятих раніше, на суму 14,4 млрд грн (у перерахунку за курсом 29,2 грн/дол.).
Про це йдеться в пояснювальній записці до проекту консолідованого фінансового плану ВАТ на 2018 рік, текст якої опубліковано на сайті компанії, повідомляє ЦТС.
Згідно з документом, за станом на 1 січня 2018 року залишок за фінансовими зобов’язаннями очікується в розмірі 39,1 млрд грн за тим же курсом, а до кінця 2018 року залишок планується в сумі 44,2 млрд грн за курсом 30,1 грн/дол. Таким чином кредитний портфель ПАТ у гривні за рік зросте на 13%.
У структурі запланованих запозичень довгострокові кредити займають 13,3 млрд грн з яких 195 млн грн — кредитні кошти Європейського інвестиційного банку для будівництва Бескидського тунелю; 300 млн грн — кредитні кошти міжнародних фінорганізацій ; 2,55 млрд грн — кредитні кошти МФО на вантажні вагони; 250 млн грн — кредитні кошти німецького банку KfW на приміські електропоїзди; 10 млрд грн — право на рефінансування діючих зобов’язань; 2 млрд грн — розміщення внутрішніх облігацій (нова емісія) на поповнення оборотних коштів (рефінансування діючих зобов’язань); 3,4 млрд грн — придбання 25 магістральних вантажних тепловозів.
УЗ планує погашення довгострокових кредитів в сумі 12,5 млрд грн, з яких 2,5 млрд грн — відповідно графіків погашення, 10 млрд грн — в рамках рефінансування діючих зобов’язань. Крім того, планується погасити безвідсоткову позику ДП «Фінінпро» на 0,5 млрд грн і зобов’язання по фінансовому лізингу на 1,4 млрд грн.
«Кредитна політика товариства на 2018 рік передбачає: продовження успішного співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями в рамках оновлення основних фондів і поліпшення інфраструктури на умовах пільгового фінансування; розширення співробітництва інших кредиторів з переліку МФО; забезпечення належного рівня управління ліквідністю суспільства; подальшу плідну співпрацю з українськими державними банками як по поточному обслуговуванню, так і з питань реалізації стратегії реструктуризації кредитного портфеля суспільства, в тому числі через механізм створення консорціуму державних банків; заміщення термінових кредитів в іноземній валюті на поновлювані кредитні лінії у національній валюті; рішення проблеми оновлення парку локомотивів шляхом закупівлі нового сучасного тягового рухомого складу через механізм фінансового лізингу», — повідомляється в пояснювальній записці.
Разом з тим, залучення запозичень передбачає дотримання фінансових ковенант, які визначені діючими кредитними договорами.
Раніше ЦТС вже повідомляв, що, згідно з фінпланом «Укрзалізниці» на 2018 рік, в капинвестициях.