Системи автоведения поїздів будуть тестувати на вантажний лінії в Нідерландах

Залізничні новини Переглядів: 23.01.2018, 10:45

Компанії Alstom, Prorail (оператор інфраструктури залізниць Нідерландів) і Rotterdam Rail Feeding (приватний оператор вантажних перевезень) підписали угоду про проведення випробувань системи автоведения поїздів (ATO) у 2018 р.

Система ATO відповідає рівню автоматизації GoA2, а тестувати її на двухпутной вантажної лінії Betuweroute довжиною 160 км, яка пов’язує Роттердам з німецької кордоном, входить до складу європейського вантажного коридору А і обладнана європейською системою управління рухом поїздів ETCS. Компанія Alstom вже накопичила великий досвід впровадження подібної системи автоведения на різних метрополітенах. Поїзди, обладнані ATO, зможуть курсувати з більш короткими інтервалами, оскільки їх рух стане більш передбачуваним та уніфікованим.

Випробувальні поїздки по лінії Betuweroute сфокусовані на застосуванні систем ATO у вантажних перевезеннях і повинні продемонструвати можливість роботи локомотивів у режимі автоведения на маршруті довжиною 100 км між портом Роттердама і контейнерним терміналом в Вальбурге, розташованому в східній частині Нідерландів. Цей маршрут включає ділянки, обладнані системою ETCS рівнів 1 і 2. Передбачені також випробування маневрових пересувань в автоматичному режимі на шляхах контейнерного терміналу в Вальбурге.

Лінія Betuweroute введена в експлуатацію в 2007 р. Систему ETCS для неї також поставила компанія Alstom. Лінія розрахована на осьову навантаження 22,5 т і електрифікована на змінному струмі напругою 25 кВ. Розрахункова пропускна здатність лінії становить 10 пар поїздів/год, максимально допустима швидкість руху — 120 км/год (фото: Prorail).